Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő? (használ...

Ilyenkor mi a teendő? (használt autó, motorkód)

Figyelt kérdés

Egy hete vettünk egy kocsit magánszemélytől, hazahoztuk, eredetvizsgálaton megbukott, lecsiszolt motorszám, és átütött motorkód miatt.

Kivonták a forgalomból, szeretnénk visszacsinálni az üzletet.

De az adásvételin nem szerepel vételár, de van két tanú, hogy mekkora összeg lett fizetve.

Valószínű ez egy előre kinyomtatott, hamis adásvételi.

Ilyenkor a szerződés semmis?Mert úgy tudom vételár nélkül érvénytelen.

Mit tehetnék?


2010. máj. 15. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésben nagyon sok a hiba!!!!!!

Az eredetiségvizsgálat során az a legfontosabb kérdés, hogy mi lett megállapítva illetve ezen hatósági igazolás az eredetiségvizsgálatról, hogyan lett kiállítva. Megkapta e már a hatósági bizonyítványt az eredetvizsgáról. Mit tartalmaz? Jogerőre emelkedett-e már? Az, hogy egy autó motorkóddal rendelkezik ön magában nem bűn. A motorkódot soha nem ütik át. A sorozatszámmal szoktak ilyet tenni. Az eredetiségvizsgálat során ha bűncselekmény lett megállapítva a motorszámmal kapcsolatban az önmagában egy eljárást von maga után. Ezért nem értem a kérdést. Ha a motorkód azért lett megállapítva mert kirohadt az nem bűn cselekmény és nem von maga után eljárást, hiszen ez kordoráció miatt is történhet. Sok a történetben a homályos rész! Az, hogy az adás-vételin szerepel-e ár vagy sem szerintem nem alapból jelenti azt, hogy ebben az esetben már meg is hiúsult ettől az adás-vétel. Azt sem értem hogy egy adás-vételi, hogy lehet előre kinyomtatott hamisítvány?! Nem olvasta el mit irt alá se a tanúk?! További infó eredetiségvizsgálatról, biztosításról átírásról és ezen dolgokról a [link] oldalon vannak! Ha nem ért valaki az autó adás-vételhez akkor mindenkinek azt javaslom járjon előbb utána illetve kérdezzen szakembereket!

2010. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Most már tudom, hogy a kérdésemben sok a hiba, mert már alakult valamennyit a helyzet.

Nem eredetvizsgán bukott meg, hanem színátíratás miatt NKH-hoz vittük, és szemle során kiderült a csiszolt motorszám, mivel motorcsere történt, de a motorkód egyezik.

Az adásvételi egy kereskedéstől származott, azért volt más mint a sablon.

Bár az ügynek még mindig nincs vége, várjuk a rendőrségtől a papírt, hogy mi legyen a következő lépés.

Az autót pedig megtartjuk, mert azt mondták minket nem érint az, ha valaki motorcserét hajtott végre, azt majd előkerítik, és felelősségre vonják, mi pedig használhatjuk a kocsit.

2010. jún. 8. 17:36
 3/3 anonim válasza:

Üdv!

Érdekelne, hogy mi történt 2010 óta az autóval és mi lett az ügynek a kimenetele.


Én autót szeretnék venni, egy régi kis csinos egyes golfot, viszont az kizárt, hogy gyári 60 lovas motorral használjam.


Leginkább az érdekelne ha VÉLETLEN kirohad a motorkód, akkor azt melyik szervnél kell elintézni, hogy új motorkódot kapjon hivatalosan, vagy hivatalos úton a törzskönyvben lévő motorkód kerüljön "vissza" a motorra.

Előre is köszi a választ.

2016. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!