Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magunk és családom használt...

Nyikiric kérdése:

Magunk és családom használt ruháit szeretném értékesíteni. De nem szeretném, hogy ez törvénybe ütközzön. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az árusítás nem lenne folyamatos, lehet lenne hónap amikor van vagy 200 ruha aztán a másikban semmi, vagy akár több hónapig is. Vagy csak 3-4 hónapig lenne ruha aztán semmi. Ilyenkor mi a teendő? Kell e ezért egyéni vállalkozónak lennem, vagy elég az adószámos magánszemély?

Jelenleg gyesen vagyok. Kérlek írjátok le hogyan adózik egy adószámos mag. Szem és, hogyan egy egyéni vállalkozó. Amennyire csak lehet részletesen. Mi a menete egy adószámos magánszeméllyé válásnak és mi egy EV-é?


2012. jan. 29. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

ha tényleg csak a saját ruháitokat adod el, akkor nem kell vállalkozói - szja törvény szerint évi 800ezer bevételig nem kell adóznod - felette is csak a szja bevallásban


adószámos magánszemélyként meg ilyen üzleti tevékenységet nem folytathatsz

2012. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát az sem baj, ha mondjuk a ruha mennyiség kitart mondjuk 2-3 hónapig is. Mert hát ugye itt az üzlet szerűségen van a hangsúly. Más nem lenne csak használt ruha semmi más. Mindenhol azt olvasom, hogy ha akar úgy is beleköt a NAV. Mert lehet hogy már ezt is üzletszerűnek nevezi. A törvény nem teljesen egyértelmű és nem akarok emiatt bajt
2012. jan. 29. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
saját használt holmi árulása nem üzletszerű tevékenység
2012. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél naív, ha a NAV rádsüti, akkor üzletszerű vagy és kész, akármit mondasz is. Én se hinném el, hogy 200 db ruhát a saját ruhatáradból selejteztél ki.

Amúgy én is hasonló gondban vagyok, vettem valamiket a vaterán, jó áron és ott szerettem volna eladni, de most nem merem, mert rájöttem, hogy ez üzletszerűnek minősül, mivel simán látják, hol vettem és mennyit és mennyiért...

Nem volt még időm utánajárni, de engem is érdekelne az adózás része...

2012. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A címben is szerepel, hogy a magunk és családom. Tehát a tesóm két gyerkőcének ruháit is ide értem. Ezért írtam így. Nekik nincs net így én adnám el az övékét is. Egy sem új, mind használt lenne. Nem meggazdagodni akarok, csak beleforgatni, hogy olyanokat tudjak venni amik most jók
2012. jan. 29. 14:27
 6/8 A kérdező kommentje:
az a rész engem is érdekelne. Azon is gondolkodtam már, hogy veszek egy pár zsák ruhát és ami a saját családom gyerekeire jó azt kiveszem a többit eladom ennyi. Vagy csomagban vagy darabosan. De egyenlőre ezektől szeretnék megszabadulni amik itt vannak és már nem jók a fiamra és a keresztgyerekekre. Pici koruktól el vannak téve a ruhák és mivel már se én se tesómék nem akarnak másik babát így szeretném eladni egészen pici kortól amik vannak mostanáig.
2012. jan. 29. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben tényleg csak a családod használt ruháit értékesíted nem számít üzletszerűen végzett tevékenységnek, kell adót fizetned.
2012. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak saját megunt, kinőtt ruháidat adod el, akkor 2012-ben évi 600 ezer forint árbevételig nem kell adóbevallást készíteni, és adót sem fizetni. Ha felette sikerül eladni, akkor az árbevétel 25 %-a számít adóköteles jövedelemnek. Kiszámolod rá az adó összegét, ami most jelenleg 16 %, és ha ez az összeg nem éri el a 32 ezer forintot, akkor ugyan bevallást kell készíteni, de az adót nem kell megfizetni, csak ha a 32 ezer forintot meghaladná.
2012. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!