Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt barátomtól kaptam egy...

Hoze_otah_muli kérdése:

A volt barátomtól kaptam egy drága telefont karácsonyra, és szakításunk után ellopta tőlem, ezért feljelentést tettem a rendőrségen. Szerintetek van lehetőségem a feljelentés visszavonására?

Figyelt kérdés
A jegyzőkönyvben az áll hogy lopás vétségét követte el .. nem tudom, hogy ez magánvádas ügynek számít vagy nem. Mivel már megbeszéltük a dolgot ezért szeretném visszavonni a feljelentést. ( a volt barátom nem magyar állampolgár ) nem tudom ez számít e valamit..

#lopás #feljelentés visszavonása
2013. márc. 22. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen szakaszban van az ügy. még visszavonható szerintem ha az elején áll a dolog
2013. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
egy hete történt a feljelentés, még nem kaptam semmilyen értesítést a továbbiakról.
2013. márc. 22. 16:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Feljelentést nem lehet visszavonni. A feljelentésben kérted az elkövető felelősségre vonását, és az okozott kár megtérítését.

Ez nem játék, hogy dolgoztatom kicsit a rendőröket, aztán meg visszavonom, mert éppen ilyen ma a lelki világom.

A magánvád az az, ha én magamat vádolom meg, hogy én tettem. Amire te gondolsz az a magánindítványra üldözendő. Igen oda tartozik.


A magánindítvány hiánya


31. § (1) A törvényben meghatározott esetekben a bűncselekmény csak magánindítványra büntethető.


(2) A magánindítvány előterjesztésére a sértett jogosult.


(3) Ha a sértett korlátozottan cselekvőképes, a magánindítványt törvényes képviselője is, ha pedig cselekvőképtelen, kizárólag a törvényes képviselője terjesztheti elő. Ezekben az esetekben a magánindítvány előterjesztésére a gyámhatóság24 is jogosult.


(4) Ha a magánindítvány előterjesztésére jogosult sértett meghal, a hozzátartozója jogosult a magánindítvány előterjesztésére.


(5) Bármelyik elkövetővel szemben előterjesztett magánindítvány valamennyi elkövetőre hatályos.


(6) A magánindítvány nem vonható vissza.

2013. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"A magánvád az az, ha én magamat vádolom meg, hogy én tettem."

Nem. Magánvádas eljárásnál a vádat a sértett képviseli, vagyis kérdéseket, észrevételeket intézhet a tanúkhoz... a többiben igazad van.


Amúgy nem magánvádas eljárás:

Be.: 52.§ (1) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén a vádat mint magánvádló a sértett képviseli, feltéve, hogy az elkövető magánindítványra büntethető.

2013. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Így már érthető!
2013. márc. 22. 18:24
 6/15 anonim ***** válasza:
Igazad van bocsánat, csak már közel 40 órája vagyok fent, elnéztem.
2013. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
De mi az, hogy ellopta? Ha egyszer ajándékba adta és szakitottatok, majd visszavette az miért lopás? Önként kellett volna visszaadni már csak becsületből is.
2013. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mivel nekem ajándékozta, így már az én tulajdonomnak számít. Ilyet még nem mondtak, hogy nekem kellett volna visszaadnom, eddig csak azt hallottam, hogy milyen undorító dolog ajándékot visszavenni. Én sem álltam neki visszalopkodni azokat a dolgokat amit tőlem kapott a másfél év alatt, de ha magától odaadná sem kellene!
2013. márc. 22. 23:34
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Úgye ezt nem mondod komolyan?


Azért ez durván két dolog. Az, hogy "undorító dolog ajándékot visszavenni" illetve igaztalanul meggyanusítod, hogy "lenyúlt", -amikor a saját tulajdonát vette vissza-, az nem ugyan az. Az Ő tulajdonát adta, neked használatba, most meg visszavette! (Sőt a lopást inkább Te követed el, amikor kérésre a tulajdonát nem adtad vissza)


Gondolom ilyen kulcstaratót, meg filléres ajándékfigurákat Ő és Te sem kért volna vissza. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Nem kell szándékosan félremagyarázni a dolgokat.


Itt a bizonyíték, hogy miért is kell házassági szerződést kötni a nőkkel!!!! Meg ilyenek miatt ne csodálkozzanak, hogy miért nem akarnak a férfiak házasodni. Könnyen követeléssel állhat elő a nő, olyan dolgokért amiért nem dolgozott meg.

Múltkor volt itt egy kérdés, amiben a volt menyasszony nem akarta visszaadni az eljegyzési (nagyon drága) jegygyürűt mondván: "egy úrinőtől ilyet nem lehet kérni".


Így Te járhatsz rosszabbul.


Elővehetnek:-Hatóság félrevezetésért (Kiszámlázhatják a nyomozati költségeket)

-Becsületsértésért

-Rágalmazásért

-Hamis tanuzásért

-Jó hírnév megsértésért

Szóval elég nagy slamasztikába kerültél!



Ui.: Milyen értékű volt a telefon?

Hány évesek vagytok?

2013. márc. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ilyet még nem mondtak, hogy nekem kellett volna visszaadnom"


Nem mondta? Biztos, hogy nem szólított fel, hogy szolgáltasd vissza az ajándékát? Valószínűleg Ő sem azzal kezdte,hogy önhatalmúlag visszavette a telót!!!

2013. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!