Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek volt barátom...

Mit tehetek volt barátom ellen, aki képeket tölt fel rólam a netre?

Figyelt kérdés

Csak ő lehet, mivel másnak nem küldtem el a képeket.

Mit lehetne tenni ez ellen? Feljelentés után mit tesznek vele? Hogy lehet bizonyítani, hogy ő volt?


Lehetőleg valami jogi végzettségű ember írjon.



2013. febr. 17. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Csak nagy vonalakban írok, hátha ötletet ad valamelyik, kifejtve mind nagyon hosszú lenne.


1. Polgári per, személyhez fűződő jogok megsértéséért. Kérhetsz nem vagyoni kártérítést, hogy törölje a képeket, kérjen bocsánatot, ilyesmi. Szerintem ez a legtisztább megoldás, de nyilván ez az aktív pereskedést igényli. De lehet igénybe venni közvetítőt, aki elsimítja köztetek, és akkor a bíróság a megegyezéseteket fogja jóváhagyni.


2. Feljelented személyes adattal való visszaélésért. Itt intézi neked az ügyészség, rendőrség a nyomozást, bizonyítást, a következménye, hogy őt meg fogják büntetni, valami felfüggesztetett fog kapni valószínűleg.

Lehet kombinálni az elsővel.


3. Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság

Írsz nekik, és elintézik, hogy az adat törölve legyen, neked itt kell a legkevesebbet csinálni.


Bizonyítani lehet tanúkkal, esetleg szakértővel, ha megtalálhatja a forrás IP címet, ahonnan felpakolták (nem tudom, hol futottál bele)

2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De valószínűleg felteszik a kérdést Neked, hogy miért küldted el neki...
2013. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nadetényleg válasza:
Ja jelentsd csak fel, az, hogy ő volt-e a tettes, nem neked kell bizonyítanod. Ha magyar tárhelyre tette fel, akkor napok alatt levetetik a szolgáltatóval. Ha a hatóság megpiszkálja nem fogja jól érezni magát, az biztos.
2013. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyvédként megerősítem az első válaszoló leírása helytálló.
2013. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!