Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » KÖvettél már el szabálysértést...

KÖvettél már el szabálysértést v. bűncselekményt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 06:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
79%
Én maximum gyorshajto vagyok de sajna az rendszeressen.Mire észbe kapok már tuti tul léptem a megengedett sebességet.:).31/nő.
2009. szept. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Meg nem, minden szabalyt betartottam mostanig, es remelem ezutan is sikerul.

32/anyuka

2009. szept. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

16 évesen (gyerek voltam még....) barátnőmmel rendszeresen jártunk Tescoba, Corába lopni... mert hallottuk más kortársunktól hogy milyen könnyű, a végén már az osztályunk 32 főjéből 30 járt az áruházakba lopni, és elterjedt az EGÉSZ iskolában és már mindenki ezt csinálta. Volt hogy heti 3szor is voltunk, ott megkajáltunk (felbonottuk ételt italt és megettük a sorok között) hoztunk plüsst, üres lemezeket, kozmetikai termékeket, óvszereket (de hogy minek?? akkor még egyikünk sem élt szexuális életet) ruhát dögivelm volt hogy télen a kabátom alatt 8 póló volt rajtam amit magamra húztam! Aztán elkaptak a 18. születésnapom előtt 5-6 nappal. Ez volt a szerencsém... 1 év felfüggesztett börtön, 1év pártfogói felügyelet, pénzbüntetés, plusz zárkában töltöttem egy napot, a rendőrök megaláztak mindkettőnket, levetkőztettek majdnem bugyira, forogni kellett előttük, kiröhögtek minket, pisilni csak úgy engedtek minket hogy odaállt elénk és végignézték... verték a zárkaajtót.... nagyon vicces volt, végigbőgtem az egészet...


Azóta persze mintacivil lettem, felnőttem, és nem titkolom ezt a ballépésemet, a gyerekeimnek is elfogom mondani, hogy tanuljanak belőle, nem szabad ilyet csinálni.


Azóta is előfordul pl hogy felbontok egy kólát az áruházban de csak akkor ha már nagyon szomjas vagyok, és a félig üres üveget is mindenképpen kifizetem. Azóta természetesen semmilyen ügyem nem volt és soha többet nem is lesz!

2009. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Tavaly kerékpárral a járdán tekertem, mert nem mertem a kamionosok között haladni. Pláne, mert amikor gyalogosan a zöldre elindultam, a kamionos a piros jelzés ellenére elindult és engem majdnem kivasalt.... Ez az eset azóta is rémiszt engem, ezért hajtottam inkább csak azon az útvonalon a járdán, de ezt a rendőr sajnos nem vette figyelembe (vagy nem hitte el, pedig szentigaz!)

Egyébként nem értem, hogy a gyalogosok miért lófrálgatnak, pláne babakocsival a bicikliúton, amikor ott van nekik a járda???!!!! Őket sem ártana emiatt büntetni! Mert ha a gyalogos - pláne a babakocsival! - a bicikliúton halad és nem tudom elkerülni, csak ha az árokba hajtok, de oda mégsem -, akkor én menjek a járdán?? Azért, hogy megbüntessenek, mint tavaly??? Hát nem... De ha felborítom a gyalogost, mert nem a saját helyén halad, akkor is gáz...

2009. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
65%
de fuu.. kiskorú voltál!! azok meg ott bámulhattak és áá.. tuti utána nem hagytam volna ennyibe a dolgot.
2009. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
61%
idetartozik az,hogy kiskorúan illegális szert használt? és más 18-as dolgok (cigi,alkohol,18-as helyek..xD)?
2009. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban nagyon könnyű priuszt szerezni a semmiért is ... tévedj csak egy netes oldalra vagy töltögess vagy tudom is én, windows a gépen és sorolhatnám, aztán máris bírósági ügy van belőle.
2009. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
utolsónak. Nem kell hangulatot kelteni. Lehet, hogy gyprsan bíróság elé kerülsz, de ott max próbára bocsátanak, és nem kapsz priuszt, ha fiatalkorú vagy és nem jelentős a bűncselekmény, még lopásért is csak ezt szoktak kapni először. Illetve az esetek nagy részénél még az ügyész is csak megrovást ad, vagy elhalasztja a vádemelést és nem is kerül a hülye gyerek bíróság elé.
2009. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Gyorshajtás. Pedig már majdnem azt válaszoltam, hogy ááá én nem.
2009. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Igen, megöltem 9 embert , feldaraboltam a hullákat majd elástam őket az erdőbe különböző helyekre, de nem kaptak el, és ez már 14 éve történt.
2009. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!