Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Én nem vagyok járatos a...

Üdv! Én nem vagyok járatos a jogban, de nem tudom elhinni, hogy ilyen abszurd eset megtörténhet ma Magyarországon, mint ami egyik rokonommal. Ez komolyan törvényes?

Figyelt kérdés

Vannak rokonaim, akik falun élnek, Nógrád megyében, és van egy nagyobb földjük is, amin van sok málna ültetve, már 30 éve. A szomszéd földet megvette egy nő, ami jóval kisebb mint a rokonoméké. És most elkerítette kerítéssel, de a kerítés az belelóg a rokonomék földjébe, és egy egész sor málnát elvett tőlük.

Utánajártak a polgármesteri hivatalban hogy akkor most mégis ezzel mit lehet csinálni, és mondták hogy semmit. Le lehet méretni a földet, de ha az is igazolja azt hogy elvett területet, akkor sem kötelezhetjük arra, hogy lebontsa a kerítését. És nekünk sem szabad a kerítéshez nyúlni, mert az rongálásnak számít és feljelenthet érte.


Rokonomék ezt hajlandóak lennének eltűrni, de én nem hagyom, hogy ilyet megcsináljanak velük.. Ott lakik az a némber egy kis kuckóban, és a fát is a rokonomék földjéről hordja fűteni. Több fának lába kélt már..

Ha tényleg így áll a helyzet, akkor személyesen fogok lemenni oda a földre egy éjszaka, és szétöntözök a földjén 10 liter gázolajat, na az biztos hogy akkor 20 évig neki ott semmi nem fog nőni



2013. márc. 28. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

"szétöntözök a földjén 10 liter gázolajat, na az biztos hogy akkor 20 évig neki ott semmi nem fog nőni"


10liter gázolaj meg sem fog kottyanni, hacsak nem 2négyzetméteres az a föld.

2013. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Le kell méretni a földet. Az esetleg fel sem merült, hogy jogosan kerítette le? Máskülönben nehezen hiszen, hogy nem foglalkoztak vele... Ki kell hívni egy földmérőt, és a telek adatok alapján egy óra alatt megmondja, hogy valóban jó helyen van-e a kerítés, vagy nincs. Ha jó helyen van, akkor a rokonaid eddig kvázi lopták a földet, ott termeltek, ami nem az övéké. Ha rossz helyen van, akkor fel kell jelenteni, és probléma megoldva.


Amúgy, zseniális a gázolajas ötleted, tényleg. Szerencsére a gázolaj olyan anyag, hogy ott marad, ahová öntöd. Véletlenül sem szivárog a talajba, és vágja tönkre a talajvizet, neeem, egyáltalán nem. Szerintem sokkal jobb ötlet lenne néhány száz liter ciánt kiönteni, hogy biztosan megmérgezd a környéket...

2013. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát rongálni, öntözni ne menj, mert visszaüt. Viszont:

"Le lehet méretni a földet, de ha az is igazolja azt hogy elvett területet, akkor sem kötelezhetjük arra, hogy lebontsa a kerítését." - ez nem igaz, még az alaptest(ha van a kerítésnek) sem nyúlhat át! és igen, akkor kötelezhetik lebontásra.

Ezzel csak az a baj, hogy piszok sokba kerülne ezt igazolni (földmérés) és elhúzódik.. Azon a pénzen rengeteg málnát vehet a piacon, 100x annyit, amennyit elvett a gaz némbör. A fának hogy kélt lába? kivágja? azt szintén büntetnék - és sajnos szintén nehéz igazolni.

Sok ilyen abszurd van.

De már Arany János is megírta: "rossz szomszédság török átok"- és mikor jogi úton akarnak változtatni, az intézők zsebébe megy a pénz. A béke lenne a legfontosabb.

A fülemüle füttyén vesztek össze:

[link]

Mignem a biró, haraggal

Ráütvén a két zsebére

S rámutatván a két félre,

Törvényt monda e szavakkal

A szegény fülemilére:

Hallja kendtek!

Se ide nem, se oda nem

Fütyöl a madárka, hanem

(Jobb felől üt) nekem fütyöl,

(Bal felől üt) s nekem fütyöl:

Elmehetnek.

2013. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez már hónapok óta húzódik, ami azt jelenti hogy elég sokat jártak már ennek utána, és ha leméretnék a földet 200.000 huf-ért, akkor fel lehetne őt jelenteni, de a kerítés lebontására akkor sem kötelezhetnék őt.

És rossz helyre tette a kerítést, az kétségtelen. Mondjuk zsidó, úgyhogy annyira nem csodálkozom a dolgon


Nem vegyészmérnöknek tanulok, ha van más ötleted a végső megoldást illetően, örömmel fogadom

2013. márc. 28. 09:27
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen igazad van, csak az a helyzet hogy az a szomszéd is szórakozik velük, aki a házuk mellett lakik, ahol laknak. És sokat idegeskednek emiatt. Ha én lennék ott, akkor már régen elköltöztek volna, mert velem nem lehet szórakozni, és nem fogom megtűrni hogy ilyeneket megcsináljanak velük.


Sajnos azt mondták, hogy nem kötelezhetik a kerítés lebontására őt, akkor sem ha igazolja a földmérés hogy az nem az övé

2013. márc. 28. 09:31
 6/17 A kérdező kommentje:
És igen, kivágta a fákat. Szinte nyoma sincsen. Meg van egy nagy diófa is, annak is elkezdte már levagdosni az ágait. Dehát azt senki nem fogja rábizonyítani hogy ő volt. De nyílvánvaló, hisz csak ő az, aki ott lakik
2013. márc. 28. 09:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A rongálásról tegyél le. ha jót akarsz magadnak. A polgi hivatalban talán a némbőr embere adta a (félre)tájékoztatást

" A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia"

-ez így van - és kötelezhetik a lebontásra- vagy az adott szakasz megvételére, ha megegyeznek

[link]

2013. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Kerítsetek le ti is az ő telkéből. Hiszen ugyse bontathatja le.
2013. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
3,7vok:Favágás: "De nyilvánvaló, hisz csak ő az, aki ott lakik" ez sajnos nem bizonyíték.. Nógrádban már erdőket vágtak ki a nyomorultak, akik ezzel fűtenek.. Be-bejárogatnak a kertekbe is, ezért-azért. Sok baj lesz még ebből - mert viszont elég intenzíven nő a létszáma a garázdáknak.
2013. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hülyeséget mondtak a polgármesteri hivatalban, az ingatlanjogot érdemes átnézni, illetve Ptk: szomszédjogok, birtokvédelem.
2013. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!