Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki magánindítványt...

Ha valaki magánindítványt akar benyújtani, akkor, hogy bizonyíthatja azt, hogy 30 napon belül szerzett tudomást az elkövető kilétéről?

Figyelt kérdés

#magánindítvány #30 napos határidő #elkövető kiléte
2013. ápr. 2. 17:21
 1/8 (g)brigi ***** válasza:
Nem azt kell bizonyítanod, hogy a bűncselekmény elkövetésétől számított 30 napon belül tudtad meg, hogy ki követte el. Hanem amint megtudtad ki az elkövető, onnan számított 30 napon belül kell előterjesztened a magánindítványt.
2013. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 (g)brigi ***** válasza:
Büntethetőség elévülése a határ. De azt években mérjük. Gondolom az esetedben pár napja történhetett.
2013. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem is az elkövetéstől számítva gondoltam.
2013. ápr. 2. 17:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de azt, hogy lehet bizonítani, hogy 30 napon belül szereztem tudomást arról, hogy ki követte el a bűncselekményt?Ezt nem tudom.
2013. ápr. 2. 17:29
 5/8 (g)brigi ***** válasza:
Ha valaki mondta neked, beidézik tanúként és ő megmondja, mikor, melyik nap mondta meg neked. Pofon egyszerű.
2013. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha magától az elkövetőtől tudom?
2013. ápr. 2. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mikor bejelented a bíróságon, akkor ott megkérdezheted a jogászokat erről. Úgysem vesznek be csak úgy bármit, ami esetleg nem is bűncselekmény, szóval beszélni fogsz velük, és akkor ezt is megkérdezheted.
2013. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 (g)brigi ***** válasza:

Itt is vannak jogászok :)

Na de a magánindítványba beleírsz egy megfelelő dátumot és kész. Nincs baj, ha benne vagy az időbe és az elkövető nem vitatja. De biztosan megkérdezik a bíróságon tőle is.

Jól érzem, hogy kicsúsztál?

2013. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!