Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek tanúnak de nem...

Beidéztek tanúnak de nem tudom hogy miért, és nincs beleírva a papírba semmi. Tanú vagyok valamiben vagy gyanúsított? Vagy feljelentettek? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés
nem tudom miben lehetnék tanú, semmit nem láttam, semmi zűrös ügyről nem tudok tág ismeretségi körömben sem, el sem tudom képzelni mi lehet ez. nagyon ki vagyok borulva :( mi lesz ott? 24 éves házas asszony vagyok, nem egy zűrös kisgyerek a félreértések elkerülése végett.
2013. ápr. 7. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha tanú vagy, akkor nem lehetsz gyanúsított! Nyugi.
2013. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb, hogy ismerősödet gyanusítanak valamivel, esetleg a férjedet, munkahelyedet.

Ha tanúként idéztek be, akkor tanú vagy, nem gyanúsított. De a legegyszerűbb felhívni a levélen szereplő telefonszámot és megkérdezni tőlük.

2013. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
felhívtam a kapitányságot, de semmilyen információt nem adnak telefonon keresztül.
2013. ápr. 7. 11:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokták az ilyet beleírni a levelekbe, de ha betelefonálsz se kapsz tájékoztatást.

Meg kell jelenni és majd kiderül. Nekem egyik barátnőm jár ki, mert szóba került a neve egy ügyben. Tanuként hallgatták ki, nem gyanusítottként. Persze ez az ő esete, nálad lehet máshogy is. Még annyit azért írok, hogy a barátnőm se tudta miről volt szó, aztán kiderült egy kb. 3 éve történt eseményről, ahol ő tényleg nem csinált semmi törvénysértőt, de jelen volt akkor ezért kellett kihallgatni. Ezt csak azért írom, hogy gondold végig akár évekre visszamenően, nem e volt e valami gázos dolog a múltadban, akár csak valami jelentékelen dolog is, amit ha nagyon kiforgatnak illegális is lehet. A barátnőm is így járt ugyanis, ne egy komoly bűncselekményre gondolj, inkább "gyerekcsíny" volt, és a fene se gondolta volna, hogy ez 3 év után előkerül...

2013. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Miért irtok hülyeségeket?

Tanu azert lesz valaki mert igazmondási kötelezettsége van!!

magyarul ha bármiben benne vagy,igazat kell mondanod,egyenlö azzal h sajat magadra vallasz!

tanuból lehetsz gyanusitott!

nekem jó ügyvédem volt,és telefonon elmondtak neki mivel kapcsolatos az ügy aminek része is voltam.

2 órán keresztül hallgattak ki.meg a gondolataidat azert szedd össze ha mész.

2013. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, majd kiderül, de azért ne izguld magad halálra, ha tiszta a lelkiismereted, nem követtél el semmit, akkor valószínűleg nem lesz jelentősége. Tanúként leszel jelen, ha igazán nagy baj lenne, akkor már bevittek volna, nem? :)
2013. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
ja és egy 2 éves dolog volt,csak akkora göngyölitették fel az ügyet és felmerült a nevem.tehat a felére nem is emlékeztem.
2013. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zabmester ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valamelyik ismerősödéknek lesz válóperes, vagy gyermekelhelyezési tárgyalása, és az egyik fél téged akart tanúnak, csak elfelejtett szólni neked.

Nálunk is volt ilyen (mondjuk én szóltam annak a két barátnőmnek, akiket hívtam), annyit kellett tanúsítaniuk, hogy valóban én nevelem a gyereket, illetve annyi volt a dolguk, hogy megerősítették, hogy tényleg mondtam nekik is, hogy az apuka nem fizetett gyerektartást. Semmi extra nem volt az egészben, ezeket kérdezték tőlük, erre válaszoltak, aztán ment mindenki a dolgára.

2013. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 magadra, közvetlen családtagodra nem vagy köteles vallomást tenni
2013. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. remélem semmi komoly. de régebben sem volt semmi ügyem a rendőrséggel, majd elválik :(
2013. ápr. 7. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!