Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek tanúnak de nem...

Beidéztek tanúnak de nem tudom hogy miért, és nincs beleírva a papírba semmi. Tanú vagyok valamiben vagy gyanúsított? Vagy feljelentettek? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés
nem tudom miben lehetnék tanú, semmit nem láttam, semmi zűrös ügyről nem tudok tág ismeretségi körömben sem, el sem tudom képzelni mi lehet ez. nagyon ki vagyok borulva :( mi lesz ott? 24 éves házas asszony vagyok, nem egy zűrös kisgyerek a félreértések elkerülése végett.
2013. ápr. 7. 11:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
ha gyermekelhelyezés lenne akkor a bíróságra kellene mennie,nem a rendörségre.majd ird meg h mi volt.
2013. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
semmilyen gyermekelhelyezés nincs a baráti ismeretségi körömben, nincsenek gyerekes ismerőseim
2013. ápr. 7. 11:22
 13/14 anonim ***** válasza:

"Tanu azert lesz valaki mert igazmondási kötelezettsége van!! "


Mivel jogi rovat, ezért pontosítsunk. A hamis tanúzásról a Btk. a következőt mondja:

"241. § (1) Nem büntethető hamis tanúzásért

a) aki a valóság feltárása esetén önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná,"


Tehát tanúskodás esetén sincs teljes körű igazmondási kötelezettség.

2013. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!