Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ellopták az interneten közzéte...

Ellopták az interneten közzétett regényemet! Hogy bizonyítsam, hogy az én tulajdonom, munkám és nem a bitorlóé? Mi bizonyíték?

Figyelt kérdés
A kérdés valójában elméleti. Mit tudok tenni ha ellopják a művemet szóról szóra? Mivel tudom bizonyítani? tanúkat, a beszkennel illusztrációk eredeti pédányát elfogadják? És ha a bitorló azokat kivéve publikálta akkor is? Mi lehet bizonyíték?
2009. szept. 22. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Mivel bizonyítod, hogy nem te loptad a regényed ötletét őtőle???... (Lehet, ő már évekkel ezelőtt megírta a történetet, csak most publikálta.)


Amúgy meg :

- le volt védve jogilag a kitett regényed?

- minek teszel ki valamit az internetre, ahol bármikor bárki lemásolhatja?!... Ha meg kitetted, akkor ne csodálkozz!

2009. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
sehogy. nem utólag kell ezt csinálni, mert ennyi erővel mi van ha az az övé volt eredetileg és te éppen most -a mi segítségünkkel- akarod ellopni? Mert sajnos ez lopás. Az oldalon fel kell tüntetni hogy a tartalom szerzői jogvédelem alatt áll és bármilyen nem magáncélú másolása neaggyisten terjesztése a szerzői jogokba ütközik. Ez már lehet elijeszti alapból a tolvajokat, de ez persze csak egy szöveg így magában jogi tartalom nélkül!
2009. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

16:29-nek


Ha nincs a regény valóban levédve, azt ír ki a weboldalra, amit akar, az másolja le onnan, aki csak akarja!

2009. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Előzőnek: Ha nem értesz hozzá, ne szólj bele!


Az írásműveket mindenféle külön jogi levédés meg hasonló marhaságok nélkül, a megszületés pillanatától foga szerzői jogok védik. Ha te az interneten publikálod, és ennek időpontját, azaz hogy a könyv megjelenése ELŐTT volt, azt bizonyítani tudod (manapság már a bíróság elfogad mindenféle logokat, printscreen-eket, egyéb technikai megoldásokat, amik egyértelműen alátámasztják, hogy nem utólag datáltad vissza a dolgot), akkor nyert ügyed van. Ha a publikálás időpontját nem tudod bizonyítani, akkor eltart egy darabig a pereskedés.


A szerzői jogok azt is védik, aki ingyenesen, netről letölthető módon publikál. Szóval ha plágiumra gyanakodnék, akkor én első körben a kiadót figyelmezetetném erre udavriasan (ők nem biztos hogy tehetetnek róla), majd irány a bíróság.

2009. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Remélem minenkinek leesett, hogy a dolog még nem történt meg.

Pontosan milyen bizonyítékokat kell készítenem és hogyan, hogy esetlegesen később bizonyíthassam az igazam. Egyébként meg nem ötletről vagy történetről beszélek, hanem teljes szövegről, amit szóról, szóra jelentékteteln változtatásokka lopnak el.

Gondolom egy sima printscreen nem elég. Milyen bizonyítékot csináljak?

2009. szept. 22. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

16:43-nak


A SZERZŐI JOG FOGALMA


"...A szerzői jog lényegét tekintve kizárólagos tulajdonjog, azt biztosítja, hogy az alkotó (másképpen a jogtulajdonos), tulajdonként, vagyontárgyként rendelkezhet a saját alkotásával („mű”), azaz joga van azt másolni és terjeszteni, illetve másokat felhatalmazni, pl. a következőkre: a művet reprodukálni, abból újabb műveket készíteni, forgalmazni, nyilvános helyen megmutatni, előadni stb.


Ez a jog akkor keletkezik, amikor a mű megszületik, és nem függ a mű publikálásától. (Általában az a szokás, hogy a megfelelő hivatalt erről a tényről értesíti a szerző, amely a mű eredeti példányát átveszi megőrzésre, hogy jogviták esetén legyen bizonyíték. Magán a művön pedig feltüntetik a jogtulajdonos nevét, és a jogviszony időbeli hatályának kezdőévét.)..."


[link]


Léci, a második bekezdést olvasd el újra... :D

2009. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1.) Kinyomtatod az írásod, névvel, dátummal


2.) Beküldöd a Magyar Szabadalmi Hivatalba

[link]


3.) Ott letárolják és esetleges vita esetén később EZZEL tudod bizonyítani, hogy te vagy a jogos szerző...

2009. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Namost az, hogy általában ezt szoksás csinálni... van pár író ismerősöm (mármint akiknek könyve megjelent), ők nem rohangásztak a még meg nem jelent, de már kinyomtatott könyvvel a semmiféle hivatalba (meliyk hivatal a megfelelő nálunk?), hogy most írtam, tessék eltenni. Én is írtam ezt-azt, neten olvasható dolgokat, én se mentem velük semmilyen hivatalba. Ha viszontlátnám valahol az írásaimat, és csak a bíróságra lehetne vele menni, akkor egy részről az oldal üzemeltetőjét kérném tanúskodni, hogy vajon nem utólag küldtem-e be a cuccot. Az email-ben is van olyan rész, ami elég nehezen hamisítható, és megfelelő szakember meg tudja mondani, hogy az X éve küldött levelem vajon tényleg X éve lett-e elküldve, benne a csatolt írás.


Szóval függetlenül a hivataltól, a törvény azt mondja, hogy amit leírtál, az a tied.

2009. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: az a baj, hogy én saját oldalt szereték neki csinálni ennél fogv nincs e-mailezés senkivel.

A szabadalomról: Ez mennyibe kerül?

2009. szept. 22. 17:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívd fel őket.

2009. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!