Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakitől kicsaltam pénzt...

Ha valakitől kicsaltam pénzt interneten úgy hogy meghirdettem egy olyan terméket ami nem létezik és ő előre utalással fizetett akkor ha feljelent milyen büntetést kaphatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
soha nem fordult még ilyen elő. megbízható becsületes ember vagyok. most viszont eladtam 2 terméket összesen kb 40 ezer forint értékben de egyik sem érte el a 20.000 ft ot. eléggé rossz most az anyagi helyzetem és ezért voltam képes megtenni. ha esetleg feljelentenek mire számíthatok? nem vagyok büntetett előéletű ha az nem számít annak hogy gyermekotthonban voltam és amikor nem mentem vissza időben akkor volt hogy bevittek a rendőrségre fogdára stb.
2011. máj. 12. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Név és bankszámlaszám alapján azonnal megtalál a rendőrség. Csalást követtél el. Az értékhatárt eltörölték, már nem számít, hogy 20 ezer alatt vagy felett van-e.
2011. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és mit kaphatok érte? börtönbüntetést? vagy felfüggesztett?
2011. máj. 12. 16:08
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Eléggé zavaros, amit írsz, most nem létezik vagy nem éri el az értéke azt az összeget, teljesítetted a szerződést vagy nem? Amúgy ez a zavaros leírásod alapján inkább szerződésszegés, szóval polgári ügy, mintsem bűncselekmény vagy szabálysértés. Ha pedig a cucc adatai a neten meg voltak korrekt módon adva, csak ő hülye volt hozzá és megvette, annyiért, amennyiért, az az ő baja.
2011. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem létezik a termék. meghirdettem de nekem nem volt eladó olyan termékem amit meghirdettem. milyen szerződést?
2011. máj. 12. 16:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor Börtönbüntetésre számíthatsz ,ha nem utalod vissza nekik a pénzt.Javaslom akár mekkora katyvaszban vagy inkább ne csinálj ilyet mert a rövidebbet húzod.Nem csak te vagy nagy katyvaszban nekünk is sokszor vajaskenyér a napi kaja ,de nem kezdünk el csalni...
2011. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
letöltendőt? még akkor is ha nem vagyok büntetett előéletű?
2011. máj. 12. 16:24
 7/16 anonim ***** válasza:

Első körben valószínűleg felfüggesztettet kapsz csalásért.

Viszont ha most visszautalod a pénzt, azzal, hogy bocsi, de most vettem észre, hogy nem működik a termék, mégsem olyan vagy valami hasonló, akkor megúszod, hiszen az jön le belőle, hogy nem akartad becsapni az illetőt.

A bankszámla alapján azonnal elkapnak, és az összeget mindenképp vissza kell fizetned, plusz egy csomó más költséget is, úgyhogy én a helyedben azonnal visszautalnám, még mielőtt feljelentenek.

2011. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A netes vásárlás is jogilag szerződéskötés. Én visszautalnám a pénzt és kitalálnék vmit, hogy miért nem tudtad neki a cuccot szállítani. Ha szerencséd van, nem derül ki, hogy át akartad verni.
2011. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, írj valami hülyeséget vissza, hogy leejtetted, összetörted, stb, ezért nem tudod küldeni, és ezért visszafizeted az árát.
2011. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem tudom vissza utalni sajnos már. vissza utalnám ha lenne mert megbántam. becsületes vagyok de most sajnos így alakult. és mire számíthatok? jönni fognak értem vagy levélben értesítenek ? Köszönöm a segítséget mindenkinek.
2011. máj. 12. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!