Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha tudok állatkín...

Mit tehetek, ha tudok állatkínzáról és azt akarom, hogy az illető "gazda" büntetést is kapjon?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik Magyarországon semmit nem ér az állatvédelmi törvény, de én (nagy állatbarát lévén) nem akarom tétlenül nézni, hogy emberek (??) agyonverhetik a kutyájukat, vagy kidobálhatják a kiscicákat egy forgalmas úton ahol 99,9%, hogy elütik őket, esély nélkül az életre azért, mert nekik éppen olyan kedvük van... Mit tehetek ezek ellen??? (privi is jöhet!)
2008. jún. 13. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy konkrét esetről van szó, akkor mindenképp jelentsd fel a rendőrségen. Ez az első lépés. Akkor ki fogják vizsgálni, és - az állatvédelmi törvény értelmében - meg is büntetik, ha bebizonyosodik bűnössége.


Javaslom az állatvédőkkel való kapcsolatfelvételt, a [link] honlapon találsz email címet.

2008. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét eseteket mindenképpen jelentsd a rendőrségen!

Ha félsz névvel megtenni, van anonim lehetőség, csak a pontos adatokat az esetről jól add meg, hogy biztosan megtalálják a kínzót! És még ekkor is csak úgy érsz el valamit, ha találnak bizonyítékot, vagy tanút. (Ha nem félsz vállalni a neved, akkor akár téged) Telenontanú: 06-80-555-111

2008. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de én olyasmire gondoltam, amikor TÉNYLEG megbüntetik a kínzót. Tudom, hogy feljeenthetem a rendőrségen, ahol kb annyit foglalkoznak vele, mint egy lopott biciklivel. Más megoldás nincs???

(sajnos a városban, ahol élek egyre több állatkínzás derül ki és eddig még SENKI nem kapott semmit, a legdurvább egy felfüggesztett börtönbüntetés volt 3 hónapig. Ez sztem nem egyenértékű több száz(!) kutya kínzásával)

2008. jún. 13. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amerikába már bevezették az állatrendőrséget, de a törvények sajnos ott is elég gyengék! Például megtalálnak egy félholt állatot, szerencsés esetben megtalálják a gazdát, és vagy csak egy egyszerű figyelmeztetést kap, vagy pénzbüntetést, vagy 2-3 évet kaphat. Egy dologgal lehet csak csökkenteni az állatkínzást, sajnos, szerintem már csak erre figyelnének az emberek, hogy ugyanazt csinálják a gazdával, mint a gazda csinált az állattal, csak ez kicsit durva lenne, de az állatkínzó megtanulná a leckét! Bízom benne, hogy egyszer vki megtalálja az állatkínzásra a megoldást!
2008. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelgettem pár napig ezt a kérdést. Szomorúan látom, hogy mindössze 3 válasz érkezett rá. (Ez a negyedik.)

Na, ez itt a baj. Hogy ez a téma ennyire nem érdekli az embereket. Ezért nem tudunk érvényt szerezni az állatvédelmi törvénynek sem. Ugyanis ha állatkínzás történik, néhány lelkes állatvédőt kivéve SENKINEK nem jut eszébe feljelentést tenni! Egyszerűen úgy kezelik az esetet, hogy "nem az én dolgom". Ha minden állatkínzás feljelentést vonna maga után (vagy legalábbis a nagy része), akkor annyi kivizsgálni való esete gyűlne össze a rendőrségnek (mert ahol feljelentés van, azt kötelesek kivizsgálni), hogy idővel már a pénzközpontú vezetőség is rájönne, hogy ésszerű lenne egy külön testületet, vagy legalábbis a testületen belül egy külön részleget létrehozni, ami csak az állatokkal foglalkozik. De ehhez éveken át jelenteni kellene az állatkínzások jelentős részét. Ma sajnos csak nagyon pici töredéke jut el a rendőrséghez. Ez a baj. Az emberek mentalitásának kellene megváltozni. De sajnos ma még az emberek 95 százaléka úgy gondolja, hogy ennél neki sokkal fontosabb problémái is vannak, akkor ő minek foglalkozzon vele. Pedig például a telefontanún bejelentést tenni mindössze néhány perc...

Ezért én azt gondolom, hogy igenis be kell jelenteni és erre kell biztatni másokat is. Ne maradjanak el feljelentések azért, mert "úgysem történik semmi". Ha nem jelentjük, biztosan nem fog. És talán néhány embernek már ez példát mutathat, és legközelebb ő is bejelenti. Talán.

2008. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

sajnos semmit... tényleg azt kéne, h ugyanazt a kínzóval, mint amit az állattal...

amúgy én nem hiszek abban, h a börtönbüntetés elijeszt olyat, akinek a vérében van a gonoszság, márpedig az állatkínzók mind ilyenek... sztem ugyanannyit kéne adni, mint egy ember megöléséért. egy élet mégiscsak élet, és ráadásul egy állat még védtelenebb is.

én még egy legyet is sajnálok megölni, én is nagyon szeretem az állatokat, és ki nem állhatom, ha megkínozzák őket, vegetáriánus is vagyok meg minden.


sztem csak annyit tudsz tenni, h a megkínzott állatokon segítesz, orvoshoz viszed őket, és megpróbálsz gazdát találni nekik.


(nálunk egybk régebben kiskoromban azzal szórakoztak a tinifiúk, h macskákat gyújtottak fel, de soha nem kaptak semmit érte. ha vki látta őket, elfordultak. vannak akik meg a kutyéjukat nevelték macskák széttépésére)


szomorú kegyetlen szar világ ez:(((

2008. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!