Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan hajtják be rajtam a...

Hogyan hajtják be rajtam a pénzt? Tanuló vagyok, elmúltam 18, egy közlekedési szabálysértés miatt 10e ft-os helyszíni bírságot kaptam, de állásom nincsen így keresetem ezért nyilván pénzem sincsen.

Figyelt kérdés

Mi lesz ha nem fizetem ki a csekket?

Kijönnek a lakcímkártyámon szereplő címre és elvisznek értékeket 10e ft értékben? Vagy lecsuknak és le kell ülnöm a 10 ezret?

Nekem még az jó lenne ha végzek a sulival és lesz állásom majd akkor ki tudom fizetni...addig mégis mit gondolnak? A szüleim fizessenek az én büntetésem miatt? Jogilag szerintem ilyen nincsen hisz felnőtt vagyok..


2013. ápr. 25. 19:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Na és azt te honnan tudod? Kellett már neked közmunkázni? Nem vagyok csicskagyerek.
2013. ápr. 25. 19:57
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Akkor idézek magamtól: "Hát, ecsém, én foglalkozok ilyen egyedekkel, akik nem tudnak fizetni és közmunkára ítélik őket. Kőkeményen dolgoztatjuk őket."
2013. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaj még válogatnál is :D
2013. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért XD szabálysértést követ el, nem tud fizetni, és még kitalálja, hogy ő nem fog dolgozni XD
2013. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Felőlem aztán akárkitől idézhetsz...akkor sem értem mire vagy ilyen nagy jampi. Mit csinálsz te ott hogy félni kelljen tőled?
2013. ápr. 25. 20:51
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Pl. azt, hogy ha csak etyem-petyem dolgozol, szólok a rendőrségnél és mész a hűvösre ;)
2013. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Aha értem, alig várom h. találkozzunk :)
2013. ápr. 25. 21:01
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hidd el, te húznád a rövidebbet ott, a törvény ellened van és a sitten már tuti nem lenne ekkora a szád.
2013. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

Nem kerül be az erkölcsi bizonyítványba ha pénzbüntetés ülöd le, pár hete talán naplóba vagy fókuszba volt szó ilyenről, én szó nélkül leülném, bemész-kijössz, 2 nap az egész 5000/nap-al számolják.

Amúgy ha nekem lenne közlekedési esetből büntetésem, talán 10e-ig kifizetném, felette közmunka, de ha nem tudnak biztosítani közmunkát leülném szó nélkül.

2013. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Ne higyj annak aki azt mondja, hogy dolgozni is kell a közmunkán. Most voltam 4 napot, ez alatt 4 órát nem dolgoztam összesen. reggel 7től lett volna 13 óráig, de mindig el lettünk engedve, legkésőbb 10kor, addig se csináltunk kb semmit se.

Nekem is van amúgy egy hasonló bírságom és szerintem ebből elzárás lesz. Ennél a közmunkához alkalmassági is kell, ami úgy tudom 2600 ft, tehát még te fizess, hogy dolgozhass.

2013. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!