Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Járna gyed? Vyagy csak Gyes?...

Járna gyed? Vyagy csak Gyes? Gyedet a legutolsó munkahely bére alapján számolna? Aki munkanélküli annak hogy számolják?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen több mint 2 éve dolgozok.

Júniustól szeretném ott hagyni mert már úgy érzem nem bírom tovább és az egészségem rovására fog menni.Napi 11 óra álló munka napi 4 óra utazás a munkába és haza járás.Tehát összesen 15 óra napota a munka miatt.Decemberbe volt egy vetélésem.Veszélyeztetett voltam tehát otthon feküdtem.Szerencsére visszamehettem dolgozni miután megtörtént a baj (vetélés).

De ez a munka mind lelkileg,mind fizikailag kizsigerel.Arra gondoltam hogy kilépek feltöltöm maam vitaminnal,kipihenem magam és úgy vágnánk bele újra a babás dologba.Kérdés ha nincs munkám mikor terhs leszek jár gyed.Vagy ha munkanélkülin lennék.Vagy táppénzen.

Szerintem az előzmények miatt úgy is kiírnának.


2013. máj. 1. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs élő munkaviszonyod a szülés pillanatában akkor csak gyes járna. Munkanélküli alatt jár, de az csak 3. hónapig jár.

Táppénz után is jár.

2013. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Táppénz után is jár Gyed,vagy gyes?

Úgy is ha nincs munkaviszony,és úgy vagyok táppénzen?

2013. máj. 1. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszony, nem tudsz táppénzre menni.
2013. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha most dolgozol, és terhesség alatt tpre mész, max egy év táppénz jár, de addig úgyse tart a terhesség.

Ha tp alatt lejár pl a szerződésed (nem írtad, határozott-e vagy sem), akkor azzal a nappal megszűnik a tp is.

Tgyás akkor jár, ha biztosítási jogviszonyban szülsz , vagy utána 42 napon belül (tehát vagy még megvan a munkaviszonyod, nem baj, ha tp-n vagy, akkor is jár, vagy álláskeresésit kapsz).


Ha megszűnik a munkaviszony, álláskeresési, kifutsz a 42 napból, akkor is jogosult vagy gyedre, mert ahhoz nem kell biztosítottnak lenni, elég, ha két éven belül megvan a 365 nap.


Ha jövőre szülsz, a tgyás alapja az idei béred lesz.

2013. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A gyed a nettó fizetés hány százaléka kb?

Gyest manapság mennyit fizetnek egy hónapra?

Csak azért kérdezem hogy akkor lehet jobban járok ha nem lépek ki kitartok még pár hónapot ameddig összejön a baba.

2013. máj. 1. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyes havi 25. ezer gyed a fizetés 70%-a. Nem is kérdés melyik éri meg jobban. A gyes az csak segély ne arra alapoz, mert az nagyon kevés.
2013. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen munka mellett kellene terhesnek lenned, és tp-re menni. Arra figyelj, hogy június végéig még dolgozz, mert ugye az idei béred alapján számolják jövőre a tgyást, gyedet, de csak akkor, ha van 180 bérezett napod, ha már júniusban tp-re mész, rosszul jársz.
2013. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!