Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párom és én 28 évesek...

A párom és én 28 évesek vagyunk, Magyarországon élünk, munkanélküliek vagyunk, hogyan tudnánk Ausztriában, Bécsben munkát és szállást találni mindkettőnknek?

Figyelt kérdés

1. Itt Magyarországon csak közmunkát végeztünk eddig, meg párom dolgozott egy vállalkozónak aki nem szerette a fizetést oda adni, most is tartozik a páromnak 100 ezer forinttal. Nem akar felmondani mert akkor soha nem kapja meg a hiányzó pénzt. Ha valakinek megszűnik a munkája egy vállalkozónál, akkor utána ugye kellene kapnia végkielégítést? És ez a végkielégítés mekkora összegűnek kell lennie azt honnan tudom?


2. Szeretnénk itt hagyni családot, barátokat, várost mindent elegünk van az itteni emberek mentalitásából és abból, hogy szegények vagyunk nincs pénzünk, de munkahelyünk se!


3. Mennyibe kerül a legolcsóbb albérlet Ausztriában, azon belül Bécsben? Melyek ott a keresett szakmák? Szakács? Pincér? Cukrász? Milyen szakmát végezzünk el még mielőtt kimegyünk?



2013. ápr. 3. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy városokban, így Bécsben nagyon ritka, hogy a munkaadó ad szállást! Leginkább szezon munka esetén szoktak adni étkezést és szállást, aminél szerintem nincs jobb opció. Én "csak" 1200 nettót keresek, de ebből elrakok 1000-1100 €-t. Ennyit még akkor sem raknék félre, ha a szakmámban dolgoznék.
2013. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell végkielégítést adnia? Miért is kéne???
2013. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mihez értetek? Milyen szakmát tudtok? Milyen nyelven beszéltek?
2013. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Németet és angolt beszélünk alap és középszinten. Diplomás informatikus és pedagógus. De elvégeznénk akármilyen kétkezi munkát, előtte kitanulnánk szakács vagy heggesztő szakmát, csak kapjak munkát Ausztriában... De nem tudjuk azt se mi a kelendő szakma Ausztriában.
2013. ápr. 3. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Informatikusként tuti találna valamit. Főleg ha még ért is hozzá, és nem csak a windowst tudja újratelepíteni.


Pedagógus az már neccesebb. De az is találhat valamit. Gyerekre vigyázás, napközi, stb.

2013. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hegesztőnek tanuljatok, az fizet legjobban itt Ausztriában. Én is hegesztő vagyok, és itt hajólemezeket hegesztünk össze, és elég jól fizet. Ha érdekel pm-ben letudom írni a részleteket.
2013. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nő is lehet hegesztő?
2013. ápr. 3. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!