Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyet megtehet a futár?

Ilyet megtehet a futár?

Figyelt kérdés
Inkább nem írnám le a futár céget. a lényeg, hogy tízemeletes házban lakunk, tehát 60lakás. anyukám lement a boltba, és a futár odament hozzá, hogy Ön itt lakik?! Mondta hogy igen, és a kezébe nyomott egy csomagot, hogy vegye már át a "szomszédnak" (vagy 2emelet van köztünk) csak aláírni kell. Anya felhozta a csomagot, és nézem hogy németből küldték, ilyet hogy tehet meg egy futár, hogy bárkinek odaadja? Gondoltam már hogy én is rendelek ebayről, de ha ez így megy, hát soha nem fogok rendelni..
2013. máj. 8. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Jelentsd be a cégénél a retket.
2013. máj. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lefényképeztem a dobozt, szóval agyalok rajta hogy elküldöm a cégnek. nem szeretek mással kiszúrni, de ekkora egy állatot még nem láttam. anyám aláírhatta volna bármilyen néven, és kb. elrakhatná a csomagot ha olyan lenne, mint a szomszédok 10%-a..
2013. máj. 8. 02:32
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem teheti meg. Azért küldik a csomagot futárral, hogy háztól házig menjen pontosan a címzett kezébe!!!

Anyukádnak át sem kellett volna vennie. Mi van ha nem kell a szomszédnak?

A céget meg felhívnám. Az addig oké, hogy nem akartok kiszúrni a fickóval de ha ilyen felelőtlen akkor nincs ott helye. És ha napi szinten eljátssza ezt? Egyszer egy fontos küldemény kavarodik el és másnak kára lesz?

Ez nagyon az ő felelőssége hát vállalja!

2013. máj. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Jelentsd az esetet, pont azért mert nem sima postás, hanem futár, de még a sima postás sem teheti meg.
2013. máj. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Kirúgják érte a futárt. Inkább ne jelentsd senkinek sem, ott mindenki valszeg így csinálja.
2013. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem teheti meg.

De legközelebb anyukád se legyen ilyen felelőtlen.

2013. máj. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

És ha bomba vagy méreg lenne a csomagban?

Hogy lehetett anyukád ilyen felelőtlen?

2013. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem lett volna szabad átvenni. Bár a miénk durvább eset, mert céges, de felkerestek egyiptomból, hogy ingyenes termékmintákat szeretnének küldeni. Természetes kővel foglalkozunk, tárgyaltunk már a céggel.

Véletlenül nem a céges, hanem az otthoni címet adtuk meg a futárnak, így kétszer is lemaradtunk a csomag átvételéről. Ez volt a szerencsénk, mert másnapra másfél milliós! számla érkezett a szállítási költségről.

Természetesen nem vettük át, de többeket átverhettek már így a világ minden táján.

Tehát semmit nem szabad átvenni, amiben nem vagy 100%-ig biztos.

2013. máj. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nem értem, hogy miért nem irod ki a futárcég nevét? Szintén nem értem, hogy itt egyesek miért védik az ilyen felelötlen futárokat. Az ilyeneket igen is rugják ki, az ilyen cégek menjenek tönkre! Aki(k) elvállalnak egy munkát becsületesen végezzék is el, ha a dijjat megkapták érte.
2013. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a futárcéget. Bár a szomszéd helyében én is megtenném, hogy mi az, hogy másnak adják át a csomagomat.
2013. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!