Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ahhoz kell engedély ha kőfalat...

Ahhoz kell engedély ha kőfalat akarok építeni kerítésként?

Figyelt kérdés

A szomszédom háza túl közel van a kerítésemhez, télen minden hó az én udvaromba zuhan le olvadáskor, a házáról lehulló cserepek szintén az én kertembe esnek és nem csak 1 ház hanem mindjárt3 családi ház van az udvarában, mindhárom végig a kerítésem mellett és különböző méretűek is, az én kertem felőli oldala nincs levakolva sem (az ő udvarából nézve viszont gyönyörű szépen meg van csinálva, csak a hátsó részt nem csinálta meg és azt rajtam kívül senki sem látja).

Nagyon rontja a kertem összképét pláne,hogy az általa elhelyezett kerítés melletti paravánok egy része kiszakadt így még az is ocsmány.

Én szeretnék egy jó magas téglafalat húzni a kerítés helyére, hogy egyrészt ő ne lásson át, én ne lássam az ő gusztustalan házfalát, és hogy ne az ő házait kelljen látnom, hanem akkor inkább egy szépen levakolt, kőfal kerítést.

Kell hozzá valami engedély az önkormányzatnál vagy akármikor építhetem?


2013. máj. 9. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A kerítéshez nem kell engedély, viszont úgy tudom az önkormányzatok megszabhatják milyen magas kerítést húzhatsz. Ennek jobb utána kérdezni.
2013. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A keritéshez nem kell engedély, de egy falhoz igen. Ezen kivül nem épitheted oda, ahová akarod, meghatározott távolságot kell tartani a szomszéd telkétöl.
2013. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet


44. §

(1) A telek határvonalain - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - kerítés létesíthető.


(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak.


(6) A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg."

2013. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tehát, ha nincs helyi szabályozás:


- telekhatárra, teljes egészében a te telkedre

- alapban engedély nélkül 2,5 méter magas lehet


ha van helyi szabályozás, akkor annak megfelelően

2013. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért kéne?
2013. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!