Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv! Őstermelői engedélyt...

Ajisa kérdése:

Üdv! Őstermelői engedélyt akarok kiváltani ugy h álláskeresési járadékon vagyok, már létezik a lent emlitett támogatás? Bővebben lent-->

Figyelt kérdés
Kérném szépen azoknak a segítségét akik jártasok ezekben! Láttam az elmúlt héten az rtl klub gazdálkodj okosan müsorát és abban volt szó pont erről,hogy az említett férfi álláskeresési járadékot kap és mondta neki a tancsadó az őstermelői engedélyt váltsa ki mert szeretne gazdálkodni kecskével,baromfival és zöldségekkel és akkor emlitette h mivel munkanélküli igy igényelhet támogatást mivel magának teremti meg a munkahelyet,arról volt szó h 300-400 baromfival foglalkozna (tojás,csirke eladás)meg amennyi zöldséget meg tud termelni nem ha-ban mért földje volt arra kaphat 2-3millió forint körüli támogatást hogy mindezzel eltudja inditani a folyamatot(állatok,hely,takarmány) és az érdekelne hogy mennyire fedi ez a valóságot? Felkeltette az érdeklődésem mert hely is lenne ahová a baromfit rakhatnánk, csak kicsit helyre kéne állítani az ólakat. Mivel annyira kezdő vagyok ebben, az érdekelne még, hogy azon kivül hogy háznál árulom és az állományt forgatva termelem a tojás és a vágni való csirkéket hogy biztos bevételem legyen hová máshova lehet értékesiteni ugy h nyereségem legyen,baromfitelepre vagy ilyesmire gondoltam,ehez más engedély még kell?Kell mindehez valamennyi önerő, mert ugye az nem nagyon lenne ezért is érdekelne a támogatás része?!Meg szó volt arról h a támogatás igényléséhez csinálni kell egy 2-3éves tervet, ez miért kell?Vissza kell fizetni ezt a támogatást,hogy döntik el h igen vagy ne? Remélem érhetők a kérdéseim,aki tudja kérem fejtse ki nekem h lehet ezt haszonnal huzamos évekig ezt folytatni! Köszönöm!!

2013. ápr. 21. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hosszú lenne leírni.

Itt részletesen olvashatsz róla:

[link]

2013. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor itt az a lényeg h 20% önerő szükséges, de amit mellé adnak azt vissza kell fizetni?
2013. ápr. 21. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

2 konstrukció van, elvileg. Az egyikben vissza nem térítendő, a bér-járuléktámogatás fél évig, a másikban talán 2 millióig kamatmentes hitelt igényelhetsz 20% önerő mellett, de fedezet kell hozzá. Attól függ milyen idős vagy, lehet jobb lenne egy fiatal gazda vagy esetleg tanya program a gazdálkodáshoz, vagy ha vidéki vagy, akkor Leader program. Némileg több macera, de több pénz, jobb feltételek vagy egyéni vállalkozóként fiatalok vállalkozó válásának támogatása 83 millió, vissza nem térítendő fedezet nélkül, 10% önerő + némi ráhagyás), megspékelve a fent említett bér-járulék támogatással, esetleg az életpálya alapítványnál a valóra váltókban megpróbálni (125-500 ezer ft kezdő támogatás, vissza nem térítendő). Üzleti terv kell mindenhova, hiszen fent kell tudni tartani, minimum 3-5 évig. Ha nem megy, vagy nem teljesül a kritérium, akkor kötelezhetnek a visszafizetésre. Egy vállalkozást ma tervezni 3 évre nem egyszerű itthon, így szerintem jobban járnál, ha vissza nem térítendőket keresnél. Egyébként, ha nem égető a dolog, akkor célszerűbb lehet az őstermelőit, év vége felé kiváltani. Mert a jövő évi járulékod, az idei eladásod alapján kerül meghatározásra, és ha az nem éri el az évi 600.000-et, akkor gyakorlatilag minimális járulékot (havi tb-t) kell fizetned januártól, míg így ha most kiváltod, az egyéni vállalkozói havi 50-60 körüli összegeket simán be kell tolni, ha adtál el bármit, ha nem. Jól kell tudni megtervezni az a lényeg és az összes létező lehetőséget, akár kombinálva is megpályázni, hogy ne saját zsebből legyen a próbálkozásod, ha még nem volt korábban gazdaságod, vagy üzleted.


A kistermelői engedélyeket és jogszabályokat itt találod:

[link]

2013. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm a részletes leírást, sokat segítettél :)
2013. ápr. 22. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szeretnék érdeklődni haladtál-e valamire az üggyel?

Én is ilyesmiben gondolkodom mint Te épp írtam is ki egy kérdést ma: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

Én bár virágokkal (esetleg zöldségekkel, gyümölcsökkel) szeretnék foglalkozni és ugyanúgy eszembe jutott Nekem is,hogy jó lenne egy állandó Vevő az árumra (pl.:virágüzlet) és Én is álláskereső vagyok,szóval tényleg hasonló helyzetben. Így remélem tudunk oda-vissza valamit segíteni.:)

2013. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!