Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek kettős állampolgár?...

Lehetek kettős állampolgár? Német-Magyar

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, de szeretném felvenni a németet is. Úgy tudom, a német állampolgárság megszerzésének feltétele az, ha lemondok eredeti állampolgárságomról. Viszont olvastam oylat is, hogy bizonyos esetekben nem kell lemondanom eredeti állampolgárságomról (ebbe beletartozik az is, hogy bizonyos országok állampolgárai lehetnek kettős állampolgárok -> pl magyar). Ez mennyire valós? Ha mondjuk felvenném a németet és mégis le kell mondanom a magyarról, akkor a német mellé fel tudom venni újból a magyart? Illetve mi vonatkozik akkor rám? Mindkét állampolgárságomnak köteles vagyok eleget tenni gondolom. Illetve az adóz gondolom abba az államba megy, ahol éppen dolgozok. Minden vélemény érdekel, olyan is, amit nem kérdeztem, de fontos lehet:)

2013. máj. 21. 12:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

fogadtasd örökbe magad németekkel :D vagy katononai szolgálatot vállalj ott.

azon gondolkozom hogy ha valaki német állampolgár gyereke és nem mond le a németről akkor kettős állampolgár lesz és tovább öröklődik a német állampolgárság. hmm.. akkor én dédfater miatt lehet még német állampolgárságot meg szerezhetném? ha papírokkal bizonyítanám hogy senki se mondott le a német állampolgárságról a családban? :D

2013. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
22 éves nő vagyok, kicsit nehéz lenne örökbefogadtatni magam, katonai szolgálat meg ki van csukva:) Nekem is vannak német felmenőim, de már néhány generáció óta magyar állampolgárok vagyunk:)
2013. máj. 21. 13:14
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Néhány éve nem kell lemondani a magyar állampolgárságról ahhoz, hogy megkapd a németet. (Elötte volt ilyen szabály, de megszüntették)


A lányom is igy lett kettös állampolgárságú, hogy megtartotta a magyart és megkapta mellé a németet.

2013. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

13:19! Milyen nemzetiségűek a szülők? Illetve a lányod hol született?


Én úgy tudom, hogy még mindig él az, hogy a németet másik mellé nem lehet csak úgy felvenni, le kell mondani az eredetiről, míg egy német állampolgár felveheti a másikat a német mellé. Azaz a magyar nem lehet német-magyar kettős, de egy német igen.

Viszont ha az egyik szülő német (akár kettős) állampolgár, akkor a gyerek automatikusan megkapja. Én így kaptam meg a magyar mellé a németet két éve.

2013. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod, hol élsz, Németországban vagy Magyarországon. Ha Németországban élsz, ott megvannak az állampolgárság felvételének a szabályai. Ha megfelelsz a követelményeknek, felveheted a német állampolgárságot. Azt nem tudom, hogy le kell-e mondanod a magyarról. Ha Magyarországon élsz, akkor indokolnod kell, hogy miért akarsz német állampolgár lenni (pl. felmenők, korábban német állampolgár voltál stb). De úgy látom, neked nincs ehhez megfelelő indoklásod, tehát csak akkor tudod felvenni a németet, ha kint élsz. Olyan ismerősöm viszont van Magyarországon, aki korábban német állampolgár volt és az újraegyesítés után felvette a németet és most kettős állampolgár.
2013. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Németország nem ismeri el a kettős állampolgárság intézményét ezért csak úgy veheted fel a németet ha lemondasz a magyarról.
2013. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Magyar-Német kettös állampolgárság még nincs.

Német-Magyar lehetséges, az új Magyar törvények által.

Még nem minden országgal van Németországnak erröl egyezménye az EU-ban. De Törökországgal már régen.

2013. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Voraussetzungen


Einige Voraussetzungen müssen für die Einbürgerung mitgebracht werden: man muss ein unbefristetes Aufenthaltsrecht haben, sich seit acht Jahren in Deutschland befinden, für seinen Unterhalt alleine und ohne Ansprüche (Arbeitslosengeld, Sozialhilfe) aufkommen können, genügend Deutschkenntnisse vorweisen, sich gut in der Rechts- und Gesellschaftsordnung auskennen, nicht wegen einer Straftat verurteilt worden sein, sich zur Grundordnung des Grundgesetzes und zur Demokratie bekennen und seine alte Staatsangehörigkeit aufgeben.

----------------------

Az utolsó mondat a lényeg!


[link]

2013. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A 13:19-es vagyok: "Milyen nemzetiségűek a szülők? Illetve a lányod hol született?"


Mindkét szülö magyar állampolgárságú, a lányom Magyarországon született. Viszont itt járt iskolába és érettségi után kérte és kapta meg a német állampolgárságot a magyar mellé. Az idösebb lányom néhány évvel korábban kapta a németet, akkor még le kellett mondani a magyarról, viszont idöközben módosították.


"Rechtsberatung vom Rechtsanwalt zum Thema Doppelte Staatsbürgerschaft

Stand: 05.09.2012


Grundsätzlich soll Doppelstaatlichkeit vermieden werden, allerdings ist die doppelte Staatsbürgerschaft bei EU-Bürgern auch bei einer Einbürgerung möglich, wenn ihr Heimatland eine Gegenseitigkeitsregelung hat, also ebenfalls die doppelte Staatsbürgerschaft entsprechend geregelt hat. Das kann auch auf einer Konvention beruhen, die es seit 2002 gibt, der aber nicht alle EU-Staaten beigetreten sind, allerdings auch die Schweiz, sowie USA und Kanada.


Das Bundesverwaltungsgericht in Leipzig hat dies sogar noch weiter ausgeführt:


EU-Ausländer können bei der Einbürgerung in Deutschland ihre Staatsangehörigkeit behalten, wenn auch ihr Heimatland die doppelte Staatsbürgerschaft von Deutschen hinnimmt. Alle anderen Folgen und Voraussetzungen der Einbürgerung müssen nicht übereinstimmen.


Hiermit hat das Bundesverwaltungsgericht der Klage eines Griechen stattgegeben, dem die doppelte Staatsbürgerschaft zunächst verwehrt wurde, weil in Griechenland kein Rechtsanspruch auf eine doppelte Staatsbürgerschaft gegeben war, sondern die Anträge nach Ermessen gewährt wurden und damit für den doppelten Pass nicht die selben Regeln wie in Deutschland gelten würden. "

2013. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

ma 15:35-ös: ez régi (2010-es) szabályzás, azóta megváltozott.


Nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy ha a lányom igy lett német állampolgár, akkor ez igy lehetséges. Nem mástól hallottam, nem pletyka, hanem személyes tapasztalat és tény.

2013. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!