Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy egy szakvizsgázott jogtanácsosból bíró lehessen ilyen tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Hat év jogi asszisztens/jogász egy önkormányzati cégnél, majd két évig jogtanácsos egy telekommunikációs cégnél, később négy évig jogtanácsos a Nemzetközi Kereskedelmi Kamaránál. Jogász diploma (cum laude), szakvizsga (summa cum laude), ingatlanforgalmi szakjogász, kereskedelmi szakjogász, LL.M. nemzetközi és európai igazgatási végzettség, felsőfokú angol és francia, középfokú német.

2013. jún. 13. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szép pedigré, de a bírói szakmához az kell, hogy legyen egy olyan kapcsolat, amely nyugdíjazása után téged protezsál be a helyére.

Ritka, amikor mindenféle protekció nélkül kerül be bírónak valaki, ez elég "kihalásos" szakma. Persze mindenre van ellenpélda is, tehát meg kell próbálni, hátha.

2013. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Akkor hiába a képzettség, tapasztalat, sok esély nincs. Jelenleg külföldön vagyok, már 4 éve, de szeretnék hazajönni. Tudom, hogy furcsa, de honvágyam van (sokan nem értik, miért). Mindig is bíró szerettem volna lenni, de véleményem szerint nem érte volna meg bírósági fogalmazóként kezdeni, 10 évvel ezelőtt is eléggé alacsony volt abban a szférában a fizetés. Külföldön magyarként szinte lehetetlen bíróként elhelyezkedni, hiába honosítja valaki a diplomáját.Azért majd próbálkozom, hátha..
2013. jún. 13. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is, fogiként már csak azért sem kezdhetnél, mert szakvizsgázott ember nem lehet az. Simán meg kell pályázni a bírói álláshelyeket, ügyvédeket-jogtanácsosokat is szoktak kinevezni.


Az megint más kérdés, hogy ha most az ICC-nél vagy akkor miért akarsz bíróként bohóckodni, valószínűleg sokkal könnyebben bejutnál egy nemzetközi ügyvédi irodába vagy multihoz, nagyságrendekkel több pénzért és kihívásért. Választottbíró is lehetnél itthon a kereskedelmi kamara mellett.

2013. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én már lehetnék bíró Magyarországon, azért is kérdeztem meg, mivel a Fővárosi Ítélőtáblánál nemrég hirdettek meg polgári ügyszakos bírói állást. Kiszámoltam, nagyjából félmillió lenne a havi fizetésem. Abból mondjuk ellenék, igaz, ez jóval kevesebb, mint amit most keresek. Nemzetközi szervezetnél szinte lehetetlen, hogy elhelyezkedjek bíróként. Nemrégiben kaptam egy ajánlatot egy nemzetközi ügyvédi irodától, ami nagyon jó, csak ahogyan mondtam, elég nagy honvágyam van, és a bírói karrier lenne a cél, igaz, nagy hülye lennék, ha nem élnék ezzel a lehetőséggel, szóval most nagy dilemmában vagyok. Az MKIK-nál szívesen lennék választottbíró..
2013. jún. 15. 00:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Átgondoltam, hülye lennék nem elfogadni azt az ajánlatot, amit kaptam, szóval úgy döntöttem, hogy elfogadom, szeptemberben kezdek Moszkvában. Addig a mostani munkáltatómmal leegyeztetett időpontig maradok, és akkor egy bő hónapot otthon tudok lenni, szóval probléma megoldva!
2013. jún. 17. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
És a Moszkva az fixed term?
2013. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lezsírozva!
2013. jún. 17. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!