Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrt vertem de nem tudtam...

Rendőrt vertem de nem tudtam hogy az! (bár akkor is kapott volna) börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

Múlt hétvégén egy szórakozóhelyen több emberel is kötözködött egy srác, majd végül engem is megtalált.

meglöktem ekkor leült a földre majd felpattant kezébe sörösüveggel és ütni akart, ekkor kitessékeltek a kidobók. De ő odakint is keménykedett utamba állt. Ekkor levertem és otthagytam.

Többen mondták hogy rendőr és ebből baj lesz. Ma kaptam egy levelet a helyi rendőrkapitányságról hogy hétfőn menjek be meghallgatnak mit tanú de semmi mást nem említenek benne hogy milyen ügy.


2013. jún. 14. 18:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

ha ez így történt, főleg egy népes szórakozóhelyen, akkor semmi gond. ha csak leverted és nem agyba-főbe verted.


így talán megállja a helyét a jogos önvédelem.

2013. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 rémuralom ***** válasza:
89%
Szolgálaton kívül a rendőr nem rendőr.
2013. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Mivel a rendőr nem hivatalos minőségében volt jelen, szerintem maximum sima garázdaság lehet, de ha a haverok fedezik egymást, abból kihoznak amit lehet.
2013. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a a szórakozóhelyen többen is látták hogy mi történt


2. Ha csak egyet ütöttél rá ami valóban a támadás elhárításához szükséges. De nem a földön fekve agyba főbe rugdostad.


Akkor önvédelem. Sőt, még a rendőr fog egy orbitálisat szívni ha a szemtanúk egybehangzóan állítják hogy ő kezdte.

2013. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában sűrűn előfordult, hogy valaki tanúként lett beidézve, aztán gyanúsítottként távozott, ha -egyáltalán- elengedték!

Nagyon ügyelj arra, hogy miket mondasz a kihallgatáson!

2013. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hármat ütöttem de a harmadikat már próbáltam visszafogni mert láttam a 2ütésnél hogy ez kész, össze fog esni.

Többen látták kint is bent is.

2013. jún. 14. 20:03
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

No no. A rendőrt megvédi az egyenruha. Ezért olyan kemények a 50kilós mai rendőrgyerekek.

A rendőrnek csak annyit kell mondania hogy odakint szolgálatba helyezte magát és igazoltai akart téged. Onnantól hivatalos személy elleni erőszak.

Egy jó ügyvéddel megúszod felfüggesztettel. Ügyvéd nélkül tuti bent leszel 1 évet.

2013. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
persze ha nem volt ittas állapotban. akkor helyezhetnél szolgálatba magát nem? Ha be volt állva, akkor a tanúk ezt is megmondják.
2013. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Még a cserbenhagyást is rádverhetik Sérült eszméletlen embert ott hagytál az útszélén.


Gondolom azért bekiabáltál a kidobóknak hívjanak mentőt;-)


Valszeg meglátszik a ütések nyoma azért lesz belőle eljárás. Ha nem és okos a rendőr (és miért ne lenne az). inkább kussba marad, mert ő is megütheti a bokáját a keménykedése miatt.

2013. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt javaslom, hogy előtte keress fel egy ügyvédet sürgősen.
2013. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!