Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrt vertem de nem tudtam...

Rendőrt vertem de nem tudtam hogy az! (bár akkor is kapott volna) börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

Múlt hétvégén egy szórakozóhelyen több emberel is kötözködött egy srác, majd végül engem is megtalált.

meglöktem ekkor leült a földre majd felpattant kezébe sörösüveggel és ütni akart, ekkor kitessékeltek a kidobók. De ő odakint is keménykedett utamba állt. Ekkor levertem és otthagytam.

Többen mondták hogy rendőr és ebből baj lesz. Ma kaptam egy levelet a helyi rendőrkapitányságról hogy hétfőn menjek be meghallgatnak mit tanú de semmi mást nem említenek benne hogy milyen ügy.


2013. jún. 14. 18:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Van kemare a szórakozó helyen vagy elötte?Mielött bemész a kapitányságra azt nézd meg.Ha nincs akkor azt hazudz amit akarsz.Én biztos nem ismerném be.Nyilván a köcsög részeg volt,így gondolom nem emlékszik semmire.A szemtanuk meg össze vissza fognak beszéln.Én nem ismerném be,nézd meg láthatott e kamera.
2013. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy szolgálatban volt vagy sem. Így is úgy is hivatalos személy elleni erőszak. De mivel nem tudtad, hogy az és nem bizonyítható, hogy azért ütötted meg mert rendőr, akkor csak sima garázdaság lesz. Ha közben mondta volna, hogy rendőr és még azután is ütöd akkor van gáz.


De szerintem kamu, hogy rendőr volt. Honnan tudták, hogy pont téged kell beidézni??? Vagy volt rendőri intézkedés? Ha egy sutykó rendőr így be van állva és kikap nem hiszem, hogy feljelentésért rohangálna. Szerintem max. tanuló volt.

2013. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Honnan tudták, hogy pont téged kell beidézni???



Mert eléggé ismernek ott. Egy este legalább 30-40 ember van itt aki tudja a nevem és ki is vagyok pontosan.

2013. jún. 14. 23:12
 14/22 anonim ***** válasza:

# 11-vel ellentétben én, ha nincs kamera, akkor nem letagadnám, hanem azt mondanám egy jó ügyvéd jelenlétében, hogy nem emlékszem. Ebbe nem lehet belekötni, nem is hazugság, pont jó.


Egyébként én is úgy tudom, hogy ha szolgálaton kívül van, akkor ugyanolyan állampolgár, mint te. A probléma ott tud kezdődni, ha a cimborái elkezdenek hazudozni; mert akkor tényleg te b@szhatsz rá.

2013. jún. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
tudtommal ha felmerül az elfogultság gyanúja, pl mert azon az őrsön vizsgálják akikhez ez a rendőr tartozik, akkor lehet kérni, hogy adják át másnak az ügyet.
2013. jún. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

1. Ha a rendőr nem igazolta magát, akkor nem hivatalos személy elleni erőszak

2. Mivel úgy lecsaptad, hogy ott maradt ezért itt a jogos védelem kicsit nehezen fog megállni, mivel nem volt éppen arányos a támadással. Lásd harmadszor is megütötted.

3. Otthagytad ezért nem cserbenhagyás -az egy közlekedési bűncselekmény és köze sincs ehhez- hanem segítségnyújtás elmulasztása miatt elővehetnek.

4. Szerintem minimum garázdaság lesz a dologból, de ha tényleg nem tudott felállni, akkor testi sértés sem kizárt. Annyira nem kell parázni, nem tudom milyen előéleted van, ez nagyban be fogja folyásolni az ügy menetét.

2013. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok a jogszabályt.

A hivatalos személy elleni erőszak nem csak akkor valósul meg, ha a rendőr egyenruhában van, vagy szolgálatba helyezi magát. A hivatalos személy elleni erőszak akkor is megvalósul, ha az elkövető tudatában volt, hogy az illető rendőr, vagy korábbi eljárása miatt "megtorlás jellegű" bántalmazást eszközöl. Szóval ha engem megüt valaki egy szórakozóhelyen, és én közlöm, hogy a múlt heti szabálysértési feljelentésem miatt lehetett, tehát tudta, hogy rendőr vagyok, akkor is megvalósul. Hivatalos személynek minősül továbbá a rendőrt segítő személy, akit az intézkedő rendőr felkér segítségül (lefogás).

Ebben az esetben nem állapítható meg ha úgy volt ahogy írtad, ezért nincs köze ahhoz, hogy ő rendőr.

Garázdaság miatt fog eljárás indulni ellened, mert az, hogy valaki keménykedik, nem jogosít fel arra, hogy megüsd. A rendőrrel szemben is fog eljárás indulni, amiért valószínűleg fel is függesztik majd.

2013. jún. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Utolső tuti rendőr...amúgy a rendőr jobban megfogja szívni mint te azt elárulom kérdező.Akár a jelvényét is elveszik.
2013. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egy bunyóból akkor van baj ha megverik a rendőrt vagy túl gazdag apuci fiát.

Fiatal koromban elég sokat verekedtem. Adtam is kaptam. De soha nem jelentett fel senki, és nekem se még csak szembe se jutott volna ilyet tenni.

2013. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Ne aggódj, ha lesznek szemtanúk, akik neked adnak igazad, semmit sem fogsz kapni, bár garázdaság miatt elővehetnek, de ha nem volt még ügyed, egy megrovással vagy rosszabb esetben felfüggesztett börtönbüntetéssel megúszod, de azt ajánlom, hogy minél hamarabb keress fel egy ügyvédet, kirendelt ügyvéddel nem fogsz sokat elérni
2013. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!