Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyon szégyellem magam!...

Nagyon szégyellem magam! Tesco lopás! Mire számíthatok szerintetek?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve ott dolgozom diákmunkásként, ma elkövettem életem legnagyobb hibáját. El loptam egy napszemüveget, ami a Jagermeister-hez volt ajándék. Kivettem és eltettem. Amikor letelt a műszak, jöttem ki, és becsipogott, mert volt rajta, szeku vagy hogy hivják. Olyan kis tapadós vékony valami. Biztonsági őr behívott az irodába, átkutattak, megtalálta a táskámba, Jegyző könyvet írt, amit aláírtam, bevallottam a tettem... A rendőrséget is kihívták... Személyigazolványom kérték.. megnézték... stb. Annyira féltem, hogy reszkettem, beszélni is alig tudtam. :/ Ezután stb.. stb... kibeszélték a dolgot a tescosokkal, kb 1 óra elteltével eljöhettem. A tescosok azt mondták hogy többé nem mehetek dolgozni diákként sem, elbocsájtanak, persze ez a szégyen után nem is mentem volna, és nem is megyek a környékére sem. A rendőrt megkérdeztem hogy milyen büntetésre számíthatok. Azt mondta hogy semmilyenre, az a büntetés hogy nem dolgozhatok ott. De nem tudom, félek. Pénzt bírság, tárgyalás, meg ilyenek is lehet? Hiába mondta azt a rendőr hogy semmi, félek. Hallottam mondta a tescosoknak hogy olyan mintha nem is szóltak volna nekik, mert nem is tudom... nincs akkor érték vagy mi, és a diákszövetkezetnek kell elküldeni a jegyzőkönyvet hogy felbontsák a szerződésem..

Soha nem volt dolgom a rendőrséggel, ez volt az első, és az utolsó. 18 éves vagyok!

Elsüllyedek szégyenemben.


2013. jún. 26. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
kirúgáson kívül valószínűleg semmit sem kapsz...
2013. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És szerinted a fizetésem meg fogom kapni? Vagy ez miatt lehet hogy nem?
2013. jún. 26. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Igazán nem akarlak megbántani, de nem gondoltad, hogy be fog csipogni?
2013. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég büntetés volt neked az amin keresztülmentél.

Más nem lesz.

2013. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha azt mondták,hogy a kirúgáson kívül semmi akkor meg lehet nyugodni,szerencse,hogy nem tettek feljelentést,mert ha tettek volna akkor a max büntetés ,ha 50 e alatti érték,60 nap elzárás is lehetett volna.Esetleg max.300 e ft pénzbüntetés.

De mivel nem tettek feljelentést szerintem csak a szemüveg árát fizettetik ki veled.

2013. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

17:31. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.

Őszinte leszek, nem , nem gondoltam eszembe sem jutott. Sokszor csináltam olyat, az volt a feladatom hogy rá tegyem a termékekre a szekut, a csomagolásokba, szépen visszacsomagoltam stb.... De ezt, nem is tudom mit h mit gondolhattam. Érthetetlen, szégyen. :S Annyira kedvelt mindenki, a főnökökkel is jóba voltam, ő is kedvelt meg stb.. Erre ezt teszem. Életem első és utolsó ilyen esete volt. :S Sok helybeli dolgozó, kisfőnök stb van ott, akik itt laknak ahol én... Szégyenben még az utcára sem nagyon merészkedem ki, mi van ha elhíresztelik, "tele teszik" a falut. Nem hiszem el, hogy tehettem ilyet. :S

2013. jún. 26. 17:41
 7/9 rémuralom ***** válasza:
76%
Szerintem ez a kérdés kamu. Én is dolgoztam a Tescóban, és széles körű "biztonsági oktatást" kaptam. Tele burkolt fenyegetésekkel, kezdve ott, hogy érkezéskor minden, a Tescóban is kapható tárgyamra matricát kell tetetni a biztonsági őrrel, távozáskor pedig szúrópróbaszerűen kipakoltathatják bárkivel a táskáját, és ha olyat találnak benne, amin nincs matrica, azt lopásnak veszik. Lényegében érzékeltették velem, hogy meg se forduljon a fejemben bármiféle lopás, mert esélytelen, hogy megússzam. Nem hiszem el, hogy téged erről ne oktattak volna ki, és azt sem hiszem el, hogy valaki annyira hülye legyen, hogy annak ellenére, hogy tisztában van azzal, hogy egy értéktelen hülyeség (hány száz forintba is kerül egy nem márkás napszemüveg?) miatt "kockáztat" (a holtbiztos lebukást nem nevezném kockázatnak), mégis megteszi.
2013. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem se kapsz semmit. mivel nem árazott termék volt, hanem "ajándék" cucc.
2013. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kapsz semmit, mert szabálysértési érték alatt történő lopás csak szabálysértés. Egyébként tökmindegy mit lopsz, a lopás az lopás. Gondolom megmondták, hogy nem volt veled egyébként gond, a büntetésnek az Alaptörvénnyel és a Btk-val összhangban a célja, hogy távol tartson további bűncselekmény elkövetésétől. (esetedben szabálysértés) A büntetésed az, hogy nem dolgozhatsz ott. Úgy vélem a büntetés kellőképpen szigorú, hiszen bevallottad, meg is bántad a tetted és most is lelkiismeret furdalásod van a dolog miatt. Ennél keményebb büntetésre szerintem nincs szükség.

A fizetésedet természetesen meg fogod kapni, mivel azért megdolgoztál!

Remélem tanultál a dologból! Egy ilyen kis butaság tönkretehetné az egész életedet, tanulmányaidat, karrieredet! Mérlegelj előbb!

2013. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!