Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan válhatnék meg anyámtól?...

Michael29 kérdése:

Hogyan válhatnék meg anyámtól? Érzelmi zsarolás, drog, prostitúció elegem van ezekből.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és van egy 30 éves barátom akivel több mint 1 éve járunk.Anyám elfogadta,de mégis mindig ellenzi a kapcsolatunkat.

Anyám folyton zsarol és érzelmileg már nem bírom. A párom nagyon sokat segít.Szeretnék anyámtól megszabadulni,mert zsarol,drogozik,prostitúcióból él,és néha szemem előtt csinálja.Ne hagy élni de ez már a barátom előtt is így volt.Ha hol tudom a gyámügynél jelenthetem és akkor apámhoz kerülhetnék.

Olyan válaszokat várok amik értelmesek és nem olyat ami a kapcsolatunk ellen szól.



2013. júl. 7. 13:46
 1/5 GentLnazi válasza:
42%

Mókás szituáció, 30 éves csávó egy 15 évessel és öt zavarja ez az egész?!

Amugy meg gyámügy,de akkor a pasid is szív,mert utánanéznek...kicsit pedo feeling...

2013. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem szégyelled magad, hogy egy 30 évessel henteregsz?
2013. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is beszéld meg a dolgot apáddal, hogy ő vállalja-e, hogy hozzáköltözöl.

Ha igen, akkor két lehetőség van:

1. Beszéltek anyukáddal, elintézitek egymás között, és máris mehetsz.

2. Ha nem akar beleegyezni, akkor marad a bírósági út. Mivel 14 éves elmúltál, jogodban áll eldönteni, melyik szülőddel akarsz élni; tehát meg kell indítani a gyermekelhelyezés iránti pert, és a bíróság meg fogja változtatni a régebbi ítéletet, amelyben anyukádnál helyezett el.

(Ha az 1. sikerül, azaz peren kívül sikerül megegyeznetek, akkor sem árt utána végigjárni a hivatalos utat, hogy nehogy később baj legyen.)


A gyámhivatalhoz csak akkor fordulj, ha apád nem vállal. Ekkor elmondhatod, milyen a helyzet otthon; ki fogják vizsgálni, és amennyiben rád nézve valóban veszélyesnek találják, intézkedni fognak. (Ez a családból való kiemelést jelenti; elsősorban rokonoknál vagy ismerősöknél próbálnak elhelyezni, vállalkozó híján marad az állami gondozás.)

2013. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

1-esnek nincs igaza: a gyámügyet szerintem nem zavarja, ha 30 éves a pasid. Nincs arra jogszabály, hogy egy 15 éves lány járhat egy 17 évessel, de nem járhat egy 23 fölöttivel.


A barátodhoz nem költözhetsz?

2013. júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy költözhetne a barátjához, 15 éves? Mielőtt bármit tennél, beszéld meg apáddal. Egyrészt szükséged lesz a segítségére, másrészt ha mégsem engedi, hogy hozzá költözz, akkor a feljelentés után állami gondozásba kerülsz, és az 100x rosszabb, mint anyád, hidd el. Én is állami gondozásban voltam.

A gyámügyet pedig baromira nem érdekli, hogy hány éves pasid van, 14 év a beleegyezési korhatár.

2013. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!