Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így lehetséges? Szerintem...

Ez így lehetséges? Szerintem ez iszonyat igazságtalan. :S

Figyelt kérdés

Van egy ház aminek van 3 tulajdonosa.. Na ebből az egyik tulajdonos a barátom. Viszont a másik kettő meghirdette a házat amiből még annyira nemvolt baj mert jó árban hirdették meg ami barátomnak is tetszett... Na de most megnézte a hirdetést a neten és már jóval olcsóbban van fent és egy ingatlanügynök is szerződtetve lett...:S

Most komolyan ezt lehet így?? Hogy a harmadik fél aláírása nélkül szerződtetnek egy ingatlanügynököt?? Ráadásul lentébb is vitték az árat csak úgy a 3. fél tudta nélkül??


2009. okt. 24. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem,nem lehetséges!Ha mindhármuknak tulajdon joga van,akkor egyik sem tehet semmit a 3 tulaj beleegyezése aláírása nélkül.Tehát,ha a barátodnak nem tetszik Ő megvétózhatja az egészet.
2009. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát megtenni bármit meglehet, viszont én úgy tudom, hogy a másik kettő nem adhatja el, ha ő nem egyezik bele az eladásba. Tehát, ha neki nem tetszik az ár és ezért ő nem akarja odaadni, akkor a másik kettő hiába akarja nem fog menni.Így praktikusabb megegyezni a három tulajnak, mint mikor már ott a vevő és akkor derül ki, hogy mégsem megy a dolog, mert az egyik nem ért egyet.
2009. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehetséges.. Ha így áll a dolog, én nem ülnék egyhelyben mint a tök, hanem intézkednék. Elmennék az ingatlanügynökhöz, megmutatnám neki a tulajdoni lapot és semmissé tenném a megállapodást (és a kárát természetesen a másik két tulaj állná), vagy korrigálnám az árat. Meg természetesen elbeszélgetnék a két jómadárral hogy mégis mit gondoltak, hogy fog ez működni? Hát álljon már meg a menet..
2009. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem igazán helytálló válaszokat kaptál.


Lehetséges. Az 1/3 rész tulajdonos is eladhatja a saját tulajdoni hányadát, ennek csak egy korlátja van: az elővásárlási jog.

Tehát a tulajdonostársak jogszerűen hirdethetik a saját (!!!) részüket (persze, nem a barátodét), ha pedig kapnak kívülről egy ajánlatot, akkor azt ismertetni kell a hátralévő tulajdonossal, a barátoddal és 15 napot adni arra, hogy kívánja-e az elővásárlási jogát gyakorolni.

Ha nem kívánja, vagy a határidő eredménytelenül telik el, akkor a másik két résztulajdonos simán átruházhatja a tulajdoni hányadát a vevőre.


Nincs annyira összekötve a tulajdonosi kör az értékesítésnél, mint ahogy az előttem szólók gondolták.


A legjobb lenne egymás között egyeztetni, és ha sikerül, kikötni, hogy csak együtt értékesítsék az ingatlant, de akkor már egyben.

Erre az a jó ok lehet, hogy úgy sokkal többet ér, mint ha külön-külön adogatnák el a részeiket.


egy ügyvéd

2009. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehetetlen, hogy valahogy megértesse velük, még bele is ment abba, hogy eladják EGY bizonyos összegért, de az az összeg lentébb ment, hogy minél hamarabb keljen el a ház.. azt sem értem, hogy tudták ketten megkötni a szerződést az ingatlanügynökkel, hogyha három tulaj van.. Egyszerűen én nem értem..hogy lehetnek ilyenek.. :S
2009. okt. 24. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A barátod adja el a részét egy cigánynak.Mint volt őrmesterem mondta a kib.szás társasjáték.
2009. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!