Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahoz hogy ügyvéd...

Mi kell ahoz hogy ügyvéd lehessek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó ügyvéd lenni mert szerintem-és-mások szerint is megvan bennem az ami egy jó ügyvédnek kell. A szám :)) Ezalat azt értem hogy tudok beszélni normálisan és kitudok álni magamért másért s mindig elnyerem a magam igazát a legtöbb esetben.

Azomban még csak most megyek tizedik osztályba. És szeretném megtudni azt hogy számít az hogy milyen liceumot végzet vagy csak az egyetem számit és a továbbképzések?

És ezenkivül mi kell még?



2013. aug. 3. 02:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Egy ügy.
2013. aug. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Jogi egyetemet kell végezni, ez az alap.


És az nem könnyű, a szád messze nem lesz elég hozzá.

2013. aug. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem az közönséges stílus fog jó ügyvéddé tenni.
2013. aug. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédnek írni is kell tudni, és ezzel te még igencsak hadilábon állsz :)
2013. aug. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nos elöször is tudom hogy kell a jogi egyetem s barátnőm első éves és nagyon nehéz tisztában vagyok vele de ha szeretem az ilyensmit menni fog:)

Főleg ha érdeklödök is iránta :)

Az ember azt csinál amit szeret. Ha van lehetősége rá.

Másodsorban a helyesírással van mit még küzdenem amugysem vagyok magyar származású és elhihetitek nem volt könyű megtanulnom beszélni az írással meg van időm. De lényegtelen.

De lényegében engem az érdekel hogy a liceum (gimi) befolyásolja azt hogy ügyvéd lehessek? vagy az nem számit.?

2013. aug. 3. 03:35
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem írtad, hogy a magyar nem az anyanyelved. Így már más, és gratula.

Felvételizni kell, hogy melyik gimibe jártál nem számít elvileg, de egy jobb gimnáziumban magasabb a követlemény, így előnyben leszel.

2013. aug. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Válasszuk külön a kettőt! Ahhoz, hogy elvégezd a jogi egyetemet, és jogász lehessél, nem száj kell, hanem csak segg. Majd ha utána, jogász diplomával a zsebedben, szeretnél ügyvéddé válni, akkor már szükséged lesz a szádra is. ;)
2013. aug. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
0%
Jól kell tudnod hazudni.Minden ügyvéd a pokolba kerül halála után.
2013. aug. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

'Na takarodj az ilyen válaszal okostojás -.-'


A helyesírásod alapján semmi.

2013. aug. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Jogi egyetemet kell végezni és ügyvédbojtárnak menni utána. De azt tudd, hogy jogászokkal rekesztik a Dunát - magyarul rengetegen vannak. Kész csoda, ha kapnak minimálbéres állást, és kész csoda, ha valaki kap ügyvédbojtári helyet. Nekem sok ismerősöm és évfolyamtársam ment erre a pályára, hát minimálbérért 13-14-óráztak évekig.
2013. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!