Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahoz hogy ügyvéd...

Mi kell ahoz hogy ügyvéd lehessek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó ügyvéd lenni mert szerintem-és-mások szerint is megvan bennem az ami egy jó ügyvédnek kell. A szám :)) Ezalat azt értem hogy tudok beszélni normálisan és kitudok álni magamért másért s mindig elnyerem a magam igazát a legtöbb esetben.

Azomban még csak most megyek tizedik osztályba. És szeretném megtudni azt hogy számít az hogy milyen liceumot végzet vagy csak az egyetem számit és a továbbképzések?

És ezenkivül mi kell még?



2013. aug. 3. 02:01
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem a nyelvvel van a gond. Ahhoz csak gratulálni lehet, hogy így megtanultad ennyi idő alatt.
2013. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

amig nem ismertek rebdesen ne szidalmazatok!;) a kerdesre egy szimpla valaszt akartam amiben leirja egy vagy tobb szemely hogy mire van szuksegem a jogi egyetemhez es ha a liceum szamit-e es nem pedig olyan valaszokat vartam ahol azt irjak egyesek hogy en nem tudnam megcsinalni a jogaszatot mert hogy milyen nehez es efelek...

valojaban nehez de amig nem tudjatok hogy en milyen vagyok es a tanulashoz hogy alok hoza foleg hogy ha meg erdekelis is azt csakis en tudhatom es akik jol ismernek!

nem azt akartam hogy beleszojatok az eletembe s elvegyetek a kedvem atol hogy milyen szakmat szeretnek tanulni!

igaz az is hogy penzel sok mindent ellebet intezni es eszt szemelyes tapasztalatbol is tudom! es nem nem vagyunk szegenyek a csaladomal de nem is uszunk a penzben hogy csak letisztazzuk ezt is.

a helyesirasomat meg nem kell kommentalni. megerteseteket koszonom!

2013. aug. 26. 22:39
 43/46 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen középiskola, de a töri és a magyar menjen jól. (Egyáltalán, Magyarországon akarsz jogi egyetemre menni? Mert azt nem írtad.)


Ha igen, akkor a helyesírásra igenis gyúrnod kell, mert oké, hogy nem az anyanyelved, de ez sajnos senkit nem fog érdekelni. Ha nem tudsz helyesen írni és beszélni!!! (-nák, -nék!!!), akkor nem vesznek fel, vagy, ha utóbb derül ki, kibuktatnak.


Egyetem után ügyvédjelöltködés három évig, majd szakvizsga, és úgy lehetsz ügyvéd.

2013. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Ja, és ügyvédjelölt vagyok, végig csináltam ezt, ha van kérdésed, szívesen segítek, de tényleg, nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy a helyesírás és helyes beszéd, mennyire fontos. Ha Magyarországon jársz, a magyar kell, ez a helyzet. Én németül tanultam középiskolában, ott meg a német kellett, holott az nekem sem az anyanyelvem. Ez mindenkinek a saját egyéni szociális problémája, az elvárás attól még az, hogy - főleg egy jogász - beszéljen és írjon helyesen.


Az idegen nyelvek ismerete is nagyon fontos, egyrészt mert itt a diploma megszerzéséhez követelmény minimum egy nyelvvizsga, másrészt meg az ügyvéd szakmában manapság minimum egy, de inkább két-három idegen nyelven tárgyalóképesnek kell lenned. Enélkül már jelöltnek sem vesznek fel. (Az angol-német általában alap, és sok helyen ezekhez kérnek még valamit, ami jó, ha francia vagy spanyol.)

2013. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Nos ez az ez... Mèg èn sem vagyok biztos benne hogy hol is szeretnèk ügyvèd lenni :| mivel nem tudhatom hogy hova sodor a sors hiszen jovoben koltozunk visza a szulohazamba... Ès ezt csak most tudtam meg tehát ... S ott màskèpp van ez...
2013. szept. 1. 19:23
 46/46 anonim ***** válasza:

Hát akkor az ottani szabályokat meg ott kell megérdeklődnöd, mert az ügyvédi szakma országhoz kötött.

Nem is nagyon tudsz dolgozni sem máshol vele, persze EU-n belül azért valamennyire átjárható, de általában a különbözeti vizsgát nem lehet megúszni.

2013. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!