Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahoz hogy ügyvéd...

Mi kell ahoz hogy ügyvéd lehessek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó ügyvéd lenni mert szerintem-és-mások szerint is megvan bennem az ami egy jó ügyvédnek kell. A szám :)) Ezalat azt értem hogy tudok beszélni normálisan és kitudok álni magamért másért s mindig elnyerem a magam igazát a legtöbb esetben.

Azomban még csak most megyek tizedik osztályba. És szeretném megtudni azt hogy számít az hogy milyen liceumot végzet vagy csak az egyetem számit és a továbbképzések?

És ezenkivül mi kell még?



2013. aug. 3. 02:01
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az èrtelmes válaszokat ^^

amugy igen tudom hogy kell hazudni is tudni, de az menni fog ^^

amugy a sulim nem a legerösebb de jövő héten vàltok ès a vàrosban a legerösebb gimibe szeretnèk menni. Csak nem tudom milyen profilra. :-s de gondolom inkàbb a nyelvek èrnèk meg mert azèrt mègis jobb ha tudok több nyelvet beszelni, mert ugy akar mad orszagban is dolgozhatnàk ^^

2013. aug. 3. 10:07
 12/46 anonim ***** válasza:
A jogi egyetemre eleg magas pontszam kell,tehat ket nyelvvizsga es min. egy emelt szintu erettsegi nelkul (termeszetesen mindennek 5nek kell lennie)nem fognak felvenni. Azt is tudni kell h. jobb munkahelyeken csak olyat vesznek fel,aki szegeden, bp-n (elte),pecsett vegzett, diplomaatlag is fontos. A diploma megszerzese utan pedig meg min. 3 evet ugyvedjeloltkodnod kell, utana pedig szakvizsgazni. Ha nem szeretsz tanulni es nem vagy kitarto akkor ez nem neked valo, az h. mekkora a szad reszletkeredes.:)
2013. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Utolsó ez hülyeség, ír egy emelt törit 90%-ra meg egy emelt angolt 93%-ra és felvették.
2013. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
az utolso elotti kommentelonek: honnan tudod hogy nem venenem fel?-.- vagy hoy elvagnak a vizsgan? -.- ha egy takaritonobol lett sebesz akk belolem is lehet . mellesleg szeretek tanulni .. foleg ha erdekel ^^ s tobbnyire kriminologiat olvasok ^^
2013. aug. 3. 11:30
 15/46 anonim ***** válasza:

legyél inkább külföldön ügyvéd

bécs, brüsszel, berlin stb

többet ér külföldi jogász oklevél amúgy is, mint magyar

csak magyar jogot fogják tanítani 99 százalékban...

2013. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jogi egyetem kell hozzá + három év gyakornokoskodás, majd egy év, amíg leteszed a szakvizsgát. Ez úgy durván 3 millió forint körül mozog. Egy szemeszter olyan 170-180 ezer forint, ebből van tíz. Az egyetem után egy ügyvédnél kell bojtárkodni és örülj, ha nem neked kell fizetni azért, hogy ott dolgozhatsz. A szakvizsgáért is fizetni kell. Kamarai tagság, talár, iroda. Azt hiszem bőven három millió forint felett vagyunk. Kell egy gazdag apuci!:D Arról nem is írtam, hogy az egyetem alatt szanaszét leszel szívatva, annyit még életedben soha nem tanultál, mint amennyit itt fogsz, nálunk csak az orvosisok tanulnak többet. (na jó azért a gyógyszerészeknek is szép nagy tananyaguk van, talán még ők.)

2013. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
hm apam reg meghalt de a penz nem lesz baj.
2013. aug. 4. 13:55
 18/46 anonim ***** válasza:
Nme attól leszel jó ügyvéd, hoz hazudsz :)
2013. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
de kezdjuk ott h en ugy tudom h ahoz h jo ugyved legyek ke tudnom hazudni , a torvenyeket, jogokats kikel alnom az ugyfelemert. legyen az bunos vagy artatlan. s minel tobb pert nyerek meg annal jobb leszek *-* :))
2013. aug. 5. 10:42
 20/46 anonim ***** válasza:
Látom nem érted, hogy mi a jogász hivatás lényege...
2013. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!