Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba kerülhetek emiatt? Egy...

Dignity above all kérdése:

Bajba kerülhetek emiatt? Egy webáruházból rendeltem egy terméket, de nem vettem át.

Figyelt kérdés

Múlthéten rendeltem valamit egy webáruházból. Nem házhozszállítást kértem, hanem egy átvételi pontra kértem, ahol 4 napom lett volna átvenni.

Teljesen megfeledkeztem róla. Múlthét szombatig lehetett volna átvenni. Szombaton, vasárnap és ma a barátnőmnél voltam, és nem volt nálam a telefonom, az előbb jöttem haza, és láttam, hogy van 12 nemfogadott hívásom a webáruház tulajdosonától. Probáltam felhívni, de nem vette fel.

És rájöttem, hogy már nincs is szükségem a termékre..


Szerintetek bajba kerülhetek emiatt?


2013. aug. 5. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

hivatalosan kerülhetnél, mert Polgári perben ölre mehetne veled, meg is nyerné, de nem lenne nagy haszna belőle, szal hagyni fogja.


Többet tuti nem fog téged kiszolgálni, rosszabb esetben talán meg is keres majd személyesen, de nem valószínű.


Ha nem akarsz nagy patkány lenni, akkor kifizeted neki (elutalod, bankba befizeted) a szállítási költségeket neki, hogy kártalanítsad.

2013. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

Sajnos nem tehetnek ilyesmi ellen semmit. Magyarországon a vevők felelősség vállalása a béka sejhaja alatt van. nekünk anno egy komplett teherautónyi lézer nyomtatót küldött vissza egy CÉG, akivel 3x is egyeztettünk előtte Alsó hangon 80.000-et bukott a bolt rajtuk.

Normális ország normális lakosai nagyságrenddel ritkábban tesznek ilyet, különben már rég csődbe mentek volna a webshopjaik.

2013. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként egy 5.500 forintos termékről van szó.

2013. aug. 5. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerény nyomott véleményem szerint az átvételi pont nem a cég telephelye, ezért pont úgy áll a nyolc napon belüli indok nélküli elállás, mintha házhoz kérted volna.

Amit nem tudom, hogy ráutaló magatartással (nem veszed eleve át) lehet-e érvényesíteni. De így azért nehezen köthetnek bele jogilag.

2013. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!