Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetek ez miatt?

Börtönbe kerülhetek ez miatt?

Figyelt kérdés

Péntek délelőtt történt egy olyan eset a Lidl áruházba, hogy a párommal vásároltunk, babakocsiba raktunk minden az kaját amit vettünk és a tejszín habot véletlenül a baba kocsiban hagytuk, úgy, hogy ne lássa senki sem, ez feltűnt a biztonságisnak és le ellenörizte amit vásároltunk.

Kiderült hogy benne volt a nem kifizetett tejszín hab, annak értéke 229 ft.

Rendőrt hívatott felvették az adatokat, és helyszíni bírságot kellett fizetni postán 5000ft-ot..Mondták a rendőrők,hogy ebből bírósági ügy lesz. Szerintetek ez miatt a bíróságon börtönbe fogok kerülni????Segítsetek nekem.


2013. aug. 9. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem fogsz. Mivel helyszíni bírságot szabott ki innentől kezdve az ügy lezártnak van tekintve.

Viszont legalább úgy csináltad volna hogy ne tűnjön fel :)

Én egyszer a Tesco-ban a kosárban, egy szatyor alatt felejtettem egy fogkrémet. Mondjuk 20.000-ért vásároltam így már nem volt olyan zavaró hogy ingyen volt:)

2013. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Péntek délelőtt történt egy olyan eset a Lidl áruházba, hogy a párommal vásároltunk, babakocsiba raktunk minden az kaját amit vettünk és a tejszín habot véletlenül a baba kocsiban hagytuk, úgy, hogy ne lássa senki sem"


Szóval loptatok. Nem lesz bírósági ügy belőle, ha kifizetitek a bírságot.

2013. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kajak nem értem. most véletlenül v direkt hagytàtok ott?
2013. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
véletlenül.
2013. aug. 9. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az elso valaszolo ertelmi szintjet nem kommentalnam, aki 20000 Ft kifizetese mellett meg 400 Ft ertekben lop. Egyaltalan lopni gusztustalan, de igy meg ostoba is.
2013. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt szándékos. Egy nagy, IKEA-s szatyor alatt volt amibe a pénztártól pakoltuk a cuccokat, ez alatt volt a fogkrém. Én csak azt mondtam hogy így hogy ennyi pénzt hagytam ott (a semmiért) nem volt bűntudatom, ezért nem mentem vissza kifizetni.
2013. aug. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha helyszíni bírságot kaptál, akkor nem lesz tárgyalás. Ha nem fizeted ki, átváltoztatják börtönre. EGY NAPRA. Utóbbit még lehet érdemes is, ha gyesen vagy, a Te neveden van a bírság, és a legközelebbi női börtönbe eljutni lényegesen kevesebbe kerül 5000 forintnál.(Visszafele azt hiszem fizetik is, ha nincs nálad pénz szabaduláskor.) Priuszos nem leszel, gyilkosok közé nem kerülsz, szóval akár ezzel jól is járhatsz, ha egyébként úgy állsz, hogy számít 5000 forint.(Ez sok kisgyerekes családban így van...)
2013. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tény és való lopni gusztustalan, de a mai világba nincs olyan ember aki nem lopott volna, főleg nem itt Magyarországon.

Nézzük miért is van ez így!

Magas áfát tartalmazó élelmiszerek, alacsony fizetés. Hát mit is mondjak... és a mi adónkból élnek a pártok akiknek már így sokkal könnyebb megvenni bármit. Szerinted ők nem lopnak??

2013. aug. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!