Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1/3 részben adós társ vagyok...

1/3 részben adós társ vagyok egy lak. Vásárlási hitelben, de soha nem laktam a lakásban, mert van szolgálati; mivel? Társam felhalmozott rengeteg közös költség tartozást, és fűtés hátralékot a T. ház végrehajtást kért-kapott

Figyelt kérdés
ami tulajdon lapra bejegyzésre került, ezért szerződést bont a hitelintézet. Mivel vagyonom, sem ingó, sem ingatlanom nincs, csak mint vállalkozó (kényszerből) tud e a végrehajtó fogást találni rajtam és mi lenne az? Szakértő válaszát várva, köszönettel
2013. aug. 10. 11:36
 1/3 Józsi21 ***** válasza:

"1/3 részben adós társ vagyok egy lak. Vásárlási hitelben"

nos ez nem azt jelenti hogy a hitel 1/3-át fizeted,hanem azt hogy 3-an vagytok adóstársak,és az fizet (akár a teljes összeget)aki tud,vagy akitől be lehet hajtani.

"de soha nem laktam a lakásban,"

Nem érdekes,hogy a tied,vagy Gipsz Jakabé,aláírtad a hitelszerződést.

"Társam felhalmozott rengeteg közös költség tartozást, és fűtés hátralékot a T. ház végrehajtást kért-kapott"

Jogosan

Szóval ha jól értem,adott egy személy(a társad),aki vásárolt egy lakást majd nem fizette a közös k.-et,meg a fűtést így a társasház kért,és kapott,egy v.h.lapot,így a végrehajtó bejegyezte a vh jogot a lakásra és hivatalból értesítette a bankot,ennek hatására mondta fel a hitelt a bank.Javíts ki ha rosszul értelmeztem a kérdésed!

"tud e a végrehajtó fogást találni rajtam és mi lenne az?"

Biztos hogy fog tudni pl:inkasszózza a bankszámládat(bankszámláidat)

De ha estig nem érkezik pontos válasz holnap megkérdezek egy hozzáértőt.

Azt tudom tanácsolni,hogy villámgyorsan beszélj a végrehajtóval,meg a bankkal

2013. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Józsi21 ***** válasza:

Szóval van egy jó hírem meg két rossz:

Ha egyéni vállalkozó vagy kapsz a végrehajtótól egy letiltási papírt,hogy a kereseted 33%-át vond le magadtól és utald a végrehajtó által megadott számlára.Ez a "jóhír"!Ezen kívül,ha a fent leírtak fedik a valóságot(nincs vagyonod)sok mindent nem tud tenni.

Ha bt-d,vagy kft-d van akkor a benne lévő tulajdonrészedet,anyagokat,tárgyi eszközöket lefoglalja.

Mindkét esetben inkasszózhatja a bankszámládat,minden pénzt leemelhet róla.Ez a "kétrosszhír"

2013. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jól érted a kérdést, és a teljes inkasszót szeretném elkerülni, mer mint kisvállalkozó egy helyre számlázok, és nem tudnám a NAV felé fizetni a járulékot a saját rezsiről nem is beszélve. A 33%-os fizetés még a "legjobb" megoldásnak tűnik. Tudsz bővebbet megköszönöm!
2013. aug. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!