Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Viselhető olyan gázpisztoly,...

Viselhető olyan gázpisztoly, amely alkalmas gumilövedék kilövésére (gázpisztoly engedéllyel)?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mi a következmény ha valaki gázpisztolya gumilövedékkel van megtöltve?
2013. aug. 12. 00:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%

viselhető ha az MKH kártyája gűz-riasztóként van kiállítva.


Ilyen az alfa G030 (nekem az van, most várom rá az engedélyt)


és ilyen a Zoraki R1 GG

2013. aug. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
37%

jah a kérdés másik felére, amúgy a sima gázriasztót ha gumival töltöd meg (valahogy megoldod) akkor se büntethetnek érte. Nem tiltja semmi se, hogy pl a fegyverednek a rakétázójába gumit nyomass.


Az viszont más téma, hogy a sima gázriasztók nem erre készültek és nem biztos, hogy preferálni fogják.

2013. aug. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 doboszoli ***** válasza:
74%
Szigorúan, "bötű szerint" nézve a szabályokat, valóban az MKH kártya a döntő, (gumilövedékesre nem adnak viselésit), ám az a Te döntésed, hogy bevállalod-e a gumizható gázost, begumizva, mert így már nem viselhető. A rend éber őre vagy ért hozzá, vagy nem, vagy belenéz a dob elejébe, vagy nem.
2013. aug. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 kovpet ***** válasza:
73%

doboszoli: van már lezárult ügyben bírói ítélet ilyen esetben és nem marasztalták el a gumira töltött gázpisztolyt viselőt. Valamelyik mostani Kaliberben volt cikk erről.

OK, Mo-n nincs precedensjog, de azért ez elég jó hír szerintem.

2013. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
27%

nem a gumisra nem adnak viselésit, hanem a muzeálisra. A rendőr ha tanult jogszabályokat, akkor ilyen szöveget, hogy "gumis" már nem használhat, mert a jogszabályokban nem létezik ilyen definíció.


Meg kell kérdezni, hogy milyen szabályt sértesz, ok nélkül nem veheti el a fegyvert. Nem tudom milyen lehetőségek vannak ilyenkor, mert nem ismerem a szituációt, de:


Nyilván ha el akarja venni, akkor oda kell neki adni, persze mindent lepapírozva. Csak úgy nem kobozhat el semmit ha szerinte se sértettél meg semmilyen jogszabályt, ergó fel kell jelentenie.


Utólag szerintem nagyon egyszerűen bizonyítható, hogy te nem követtél el jogsértést, ő viszont igen, azzal, hogy ok nélkül intézkedett. Ez után tutira bepanaszolható az adott közeg, extrém esetben talán még némi kártérítést is lehet követelni ha jogi útra viszed (pl venned kellett másik fegyvert arra az időre amíg a rendőrség bevonta a tiedet)


Ha ezt mind el tudod mondani, akkor egy tanulatlan jogot nem ismerő rendőr is meggyőzhető szerintem, hogy ne intézkedjen jogtalanul. De véleményem szerint nem nagyon lehet rendőr az aki nem ismeri a jogszabályokat, de ha mégis, akkor van neki egy társa, legrosszabb esetben telefonja, hogy megkérdezzen valakit ha elbizonytalanítod.



Más:

A bírói ítélet szerintem nem a viselésről szól, hanem a használatról. Jogos védelmi helyzetben nem a fegyver határozza meg, hogy mit használhatsz, hanem az adott helyzet. Nem fognak elítélni ha megvéded magad egy gázpisztollyal közterületen jogosan, viselési nélkül. DE elítélnek a jogtalan tartás miatt. Tehát egy ilyen esetben 2, azaz KETTŐ témában is ítélkezhetnek. Persze ha bizonyítani tudod, hogy a védekezés előtti pillanatban találtad a földön az illegális fegyvert, akkor nyert ügyed van. Persze 150%, hogy nem tudod bizonyítani.

2013. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 kovpet ***** válasza:
73%

"DE elítélnek a jogtalan tartás miatt."


Ilyen fogalom gázpisztolyra nincs értelmezve, az 2004 óta szabadon tartható.

Egyébként igaz, amit leírtál, de mondom, volt ilyen konkrét eset és nem vonták felelősségre az embert a gumizott gázpisztoly miatt (sem meg az önvédekezés miatt sem). Az ügy lezárult, így már nem is fogják.


Az 1-2 hónappal ezelőtti Kaliberben volt az eset részletezve, szerintem érdemes elolvasni.

2013. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
24%

a viselésre gondoltam, de valóban ha már jogászkodunk, akkor használjuk korrektül a szavakat. Tehát elítélnek a jogos önvédelem ellenére ha viselési engedély nélkül van nálad a fegyver, de nem ítélnek el a használatáért. erre gondoltam csak.


Tehát arról szólt a cikk, hogy az embert igazoltatták, elvették a gumival töltött fegyvert és felmentették Ennyi? Tehát nem volt semmi használat, önvédelem, stb?

2013. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 kovpet ***** válasza:
73%

Nem, konkrét támadás volt és lövéseket adott le az ember.

Nem most olvastam, már nem emlékszem pontosan, de talán elkobozták, majd visszaadták a fegyvert és nem ítélték el a tagot.

2013. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

persze ilyen esetben bevonják az eljárás idejére sajnos.


engem inkább olyan szituáció érdekelne jobban amikor csak igazoltatnak.


Bár kollégám szerint azért se vennék el kötekedés céljából mert nekik ez sok papírmunka.



Pár hónapja belement pár cigó hátulról a kocsijába, akik dühösen kipattantak és ki akarták ráncigálni a kocsiból. Ő rájuk fogta a gázfegyvert (nem gumis). Jól összefosták magukat, a csávó meg hívta a rendőröket.


Totál nem érdekelte őket a fegyvere, sőt megmondták a cigóknak, hogy ismerjék el, hogy az ő hibájuk mert ha ők hivatalosan kiszállnak a balesethez, akkor az nekik lesz rosszabb, hisz 100%, hogy őket hozzák ki vesztesnek.


Még betétlapot is szereztek nekik egy megállított autóstól.

Ennyi. Elméletileg nem csípik a rendőrök a papírozást, így valószínű, hogy nem szarakodnak ha gumis fegyvert találnak nálad érvényes viselési engedéllyel.

2013. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Onnantól kezve lőfegyvernek fogják minősíteni és aszerint is jelentenek fel.
2014. jan. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!