Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne olyan, hogy egy...

Ha lenne olyan, hogy egy cigány elmegy egy állás"interjú"-ra, de a munkáltató nem alkalmazza őt, akkor a munkáltatót feljelenthetik, mert nem veszi fel őt? A munkáltató nem mondja meg, de az ok amiért nem alkalmazza az az, hogy cigány.

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 11:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kulcsszónak azt adtam meg, hogy "cigány". Sokat elmond az oldalról, hogy ezt kicenzúrázták.
2013. aug. 24. 11:01
 2/20 tetro ***** válasza:
35%
Nem a cigány szó miatt cenzúrázták ki, hanem mert már a kérdéseddel is azt sugalmazod, hogy aki cigány az soha nem megy el állásinterjúra...
2013. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az, hogy neked ez mit sugalmaz, az a te szíved ügye. Nyilván van okod, hogy ezt gondold.
2013. aug. 24. 11:10
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes lenne ezért feljelenteni valakit!

Ha valaki nem felel meg a kritériumnak akkor mást sem vesznek fel és kész!

2013. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De mindenesetre köszönöm az értelmes választ, szóval szerinted azért cenzúrázták ki a kulcsszavakban a cigányt romára, mert szerintem aki cigány, az nem jár állásinterjúra :)
2013. aug. 24. 11:11
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Speciel igenis jár, és ha BIZONYÍTHATÓAN csak a származása miatt nem veszik fel, az diszkrimináció, igen.

Csak éppen ezt kb. lehetetlen bizonyítani.

2013. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Valószínű, hogy azért nem őt veszik fel, mert van alkalmasabb, képzettebb személy nála.

azt be kell bizonyítani, hogy a cigányságáért nem veszik fel. Gondolom ellenbizonyítékokkal bőven rendelkezik az interjúztató cég.

De ha kubikosukat keresnek, nehéz helyzetben lenne a cég.

2013. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, hogy ha én az álláshirdetésben felhívom a figyelmet arra, hogy cigányokat nem veszek fel? Miért nem dönthetem el én, hogy kit szeretnék alkalmazni, és kit nem? Mondjuk van egy saját Bt.-m, és ide keresek fuvarost, vagy a saját otthonomba bejárónőt. utóbbi példánál maradva, mi van ha ragaszkodom hozzá, hogy ne legyen cigány? Ez felháborító, hogy megkötik a kezemet, amennyiben ez büntetendő.
2013. aug. 24. 11:20
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
#8 bár a jog mást mond teljesen egyetértek veled
2013. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha az általad meghirdetett képzettségi elvárásokkal rendelkezik és a felajánlott bér terén is konszenzus volt, valamint nem teljes a létszám jó eséllyel megnyerne egy pert ellened. Még hivatkozhatsz az előéletére, ha a rendőrség látókörébe került már korábban, de ha az erkölcsije rendben, akkor ez a lehetőség is kifújt


Amúgy azért nem lehet, mert jogszabályi szinten szabályozzák, hogy aminek a munkaviszony megkötésének nem feltétele és nem kapcsolódik hozzá az alapján ne lehessen ítélkezni, mint szexuális identitás, nemi hovatartozás, vallás, vagy éppen bármely külső tulajdonság.


Egy szóval hisz az esélyegyenlőségben.

2013. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!