Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben jár-e vajon...

Ilyen esetben jár-e vajon szabadság, vagy sem?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve dolgozom egy cégnél, gyakornokként és diákmunkásként töltöttem az első évet. Több, mint egy éve felvettek, teljes munkaidőre, minimálbérre bejelentve. Mivel egyetemre jártam, részmunkaidőben jártam be, heti 28 órában. A nyarat teljes munkaidőben dolgoztam le, valamint a múlt nyarat is. Most kaptam először 10 nap fizetett szabadságot, amik ők rendeltek ki. Felmondtam, most telik le a felmondási időm.


A kérdés az, hogy elvileg van még 10 nap szabadságom, azt kifizettethetem velük? Vagy honnan tudhatom meg, hogy mennyi jár? Úgy olvastam, ha részmunkaidőben dolgozom, akkor egy szabadnapra kettőt kell levonni, tehát lehet, hogy most körülbelül egálban vagyunk. Vagy kérjek még 5 napot?


2013. aug. 29. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hogy dolgozol. Az számít, ami papíron van. Onnantól meg a cégen múlik, hogy mit tartanak be. 20 nap alapszabid van, ennek a harmadával rendelkezel, két hétre előre kell megmondanod, mikor veszel ki belőle. Három nap rendkívülid van, amit bármikor kivehetsz határidő nélkül. És két hét egybefüggő szabit kell biztosítani egy évben a cégnek. (ha jól látom, ez most meg is volt)

Ez a 20 nap oszlik el időarányosan. Ha papíron teljes munkaidőben vagy, és még van 5 napod hivatalosan is, akkor az jár neked. Vedd ki. Ennek kifizetése külön megállapodás. (bevallom nem tudom a szabályait, ki szokták adni)

2013. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Papíron van még 10 napom, persze ezt már nem tudom kivenni, mert hétfőn új helyen kezdek. Jó lenne, ha kifizetnék. Korrektek, meg fogom beszélni velük, csak nem tudtam, hogy egyáltalán jogos-e a követelés.
2013. aug. 29. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!