Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha facebookon tett megjegyzésé...

Ha facebookon tett megjegyzését feljelentettek becsüeltsértésért?

Figyelt kérdés
Olyasmit írtam, hogy felcsináltak, és mi a francért pózolsz a gyerekeddel. Elvileg feljeselntett a rendőrségen, mit kaphatok érte ?! Nem igzaán tudom mit tegyek... Egy kamu facebookon írtam a képe alá úgy, hogy ittam 4-5 sört ! :D Elvileg feljelentett a rendőrségen, mit tegyek ?

2013. aug. 29. 22:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Először is töröld a hozzászólást, bár lehet hogy már késő.

A rendőrség általában tojik az ilyen piti ügyekre, de lehet hogy peched van és mégsem. Az hogy kamu facebook nem számít, ip cím alapján kiderítik, hogy ki volt.

Ha peched van 2 év börtönt is kaphatsz, de a legvalószínűbb a megróvás.

2013. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
35%
Mert szerintetek ilyenért IP címeket fognak kutatni a rendőrsén? Túl sok filmet néztek.
2013. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Az IP címet csak Amerikából lehetne beszerezni, de a Facebook nem adja ki csak úgy, még a rendőrségnek sem. Volt egy ilyen ügyem, én lettem volna a feljelentő.

Maga a feljelentés, a becsületsértés magánvádas, illetékköteles. 10e Ft. Aztán a facebook nem adja ki, csak nagyon súlyos esetekben. Nyugodt lehetsz, semmi bajod nem lesz, de soha többé ne írkálj kamu név alatt, undorító, egy másik ember hátbatámadása és rágalmazása névtelenül.

2013. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
hát pedig az ip-t igenis kiadja az fb a rendőrségnek :D Más kérdés, h mit kezd vele a magyar fél, mivel elég költséges ip alapján nyomozgatni :)
2013. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!