Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit vagyok köteles eltűrni a...

Mit vagyok köteles eltűrni a szomszédtól?

Figyelt kérdés

Elegem van már nagyon. Én nem tehetek arról h néha éjszakás, nappal meg alszik, elegem van a lábujjhegyen-járásból éjjel-nappal.


Már többször is jött nekem a hülyeségeivel, de olyan szinten, hogy még azt is hallja ha vizelek, és hogy nem lehetne-e halkabban (komoly!!), na mostanában azért veri az ajtót, h telefonáljak halkabban mert állítólag mindent hall. Én megértem h egy átkozott panelház, és viszi a hangot, na de azért mégis élni kéne valahogy.

Ezen felül, megállít a lépcsőházban és a fejemhez vágja, hogy szexeljünk halkabban, és különben is csak este 10-ig max, aztán hogy halkabban keljek fel reggel az ágyból mert ő erre ébred mindig, aztán hogy vegyek valami finomabb gumi papucsot, mert idegesíti a mászkálás.

Zenehallgatásról, vagy bármiről aminek tényleg hangja lehetne, na olyan nem történik, az már teljes képtelenség lenne, egész nap verné az ajtót. Sőt, ne is hozzak senkit magamhoz, mert a beszélgetés is áthallatszik, és idegesíti, és szerinte ez így van rendben, mert egy tömbházba nem valók a haverok. ja + a lépcsőn is menjek halkabban (osonjak), mert szintén idegesíti a cipőm nyikorgása meg a huppogás ahogy lépek ...)


Lényeg h elegem van, na de nemrég már megfenyegetett, hogy ha még egyszer miattam ébred fel, akkor "elintéz" nekem egy házkutatást meg valami ügyet mert vmit úgyis fognak találni, merthogy a fia rendőr, szal csak húzzam meg magam.


Na elegem van már nagyon az egészből.


Jogilag mit kell eltűrnöm és mit lehetne tenni ez ellen?


2013. szept. 3. 06:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert a szomszédja vagy.
2013. szept. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
na ez most tök jó vélasz, köszi
2013. szept. 3. 06:07
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

valszeg te is úgy mész ,hogy a sarkad ér le először,és ez a beton födémen olyan hangot ad alul,mintha fönt lovak rohangálnának ,

-a mi fölső szomszédjaink is ilyen faluról beköltözöttek,hogy már az ágyból is csak úgy tudnak kilépni,hogy nálunk alul zeng a ház,

-én megértem a szomszédodat,baromira idegesítő,ha valaki nem akar csendesen viselkedni,sőt még ő akarja mégjobban megkeseríteni a másik minden percét,

2013. szept. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

Fordítsuk meg a szituációt,gondolj bele ha te járnál 3 műszakba és te nem tudnál aludni-pihenni. Te mit tennél?

Természetesen mindennek van határa,a békés együtt élésnek is. Kompromisszumot kell kötni,neked és neki is. Mielőtt lehurrogsz jelzem: én is laktam panelben, most 3 műszakba járok, grátisz cigány a szomszédom az összes "jó" tulajdonságukkal egyetemben. Beszélj vele nem csak ő lakik a panelban, más is!

2013. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg neki, hogy használjon füldugót.Az lenne a legjobb megoldás!75 Ft/db...
2013. szept. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Csak veled ilyen vagy másnak is beszólogat? Ha mindenben csak a te hibádat látja, csak te nem bírsz a lépcsőházban járni, az akár még zaklatás is lehet.


Volt már olyan, hogy nem voltál otthon ő mégis hallotta a zajokat? Általános iskolás tanárnőm zavart ki az óráról, mert szerinte beszéltem, aztán év végére kiderült, hogy a fülével van a baj.

2013. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Anno amíg a panelban laktunk volt egy-két hasonló helyzet, de ennyire nem komoly. Jött át a szomszéd, hogy érzi a cigifüstöt ami konnektoron keresztül húz át hozzá. Igaz, hogy a velük határos nappaliban senki nem dohányzott és az ajtó is zárva volt, csak az étkezőben. A wc-n mindent hallani, mg a beszélgetéseket is. Kedvenc helyem volt.

A felettünk levők is tudtak kopogni vagy a sarkukkal düngeni, de elenyésző volt. Jószomszédság volt, ezért elegendőnek bizonyult pár vicces, megjegyzés amikor átjöttek. 90%-ban odafigyeltek. A maradék 10%-ban meg gondolom a gyereket hajkurászták.

2013. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
DE az, hogy valaki ilyen zajokra felébredjen, az vagy eleve alvászavarral szenved és orvoshoz kéne menni, vagy valóban minden normát áthág ahogy éltek. Sajnos vannak olyan panelok (az újabb, '80-as évek végén épültek) amiknek a szigetelése hitványabb vagy vékonyabb a födém akár 10 centivel is. Én ha alszom, nem ébreszt fel sem a felettünk mászkáló repülő sem a 2 utcával arrébb csattogó vonat, hiába zavar amikor pl. tv-t nézek.
2013. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudjuk nyilván megítélni, hogy a falak túl vékonyak, ő idegbeteg vagy Te vagy túl hangos... de:


"Lényeg h elegem van, na de nemrég már megfenyegetett, hogy ha még egyszer miattam ébred fel, akkor "elintéz" nekem egy házkutatást meg valami ügyet mert vmit úgyis fognak találni, merthogy a fia rendőr, szal csak húzzam meg magam."


hogy ez bűncselekmény, az biztos, már az is, hogy kimondta.

2013. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

"hogy ez bűncselekmény, az biztos, már az is, hogy kimondta."


Ezen kívül üres fenyegetőzés is, mert házkutatást egy bíróság rendelhet csak el, nem pedig a tizedes.

2013. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!