Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyszer elkésett, és ezért...

Egyszer elkésett, és ezért kirúgták?

Figyelt kérdés

Az ATV Híradó műsorvezetője szombaton elkésett, ezért rövidebb lett, és gondolom, később kezdődött a híradó. Ma már ki is rúgták. Nem túlzás ez?


[link]



2013. szept. 25. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2013. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem túlzás! Aki késik, annak nem jó a munkamorálja, büntetést érdemel, akár kirúgást is.
2013. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Míg dolgoztam, én is sokszor késtem. Ha velem így bántak volna, elég nehéz lett volna a helyzetem. Igaz, nem tévében dolgoztam.
2013. szept. 25. 18:19
 4/9 lindmayer ***** válasza:
73%

OLVASD EL a cikket

közös megegyezéssel távozott

amúgy, ha egy évben kétszer késsel a munkahelyedről jogosan rúghatnak ki azonnalii hatállyal- se végkielégítés, se felmondási idő

és te nem hírolvasó vagy, szerintem

2013. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Képzeld elolvastam, csak ez nem egy jogi fórum, ahol minden szónak jelentősége van. Ezért egyszerűbb volt azt írni a kérdésben, hogy kirúgták, mint azt hogy "az egyszeri késése miatt a munkáltató kezdeményezésére közös megegyezéssel távozott". Itt nem az a lényeg, hogy milyen jogi formában távozott, hanem hogy e miatt távoznia kellett. Persze, kulturált körülmények között többnyire így szokták intézni a kirúgást, hogy megkérnek, hogy ugyan menjek már el, én meg azt mondom, hogy jó, persze.
2013. szept. 25. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Feltételezem a te munkád nem annyira időfüggő, mint egy hírolvasóé. Az ő helyére nem ugorhat be az operatőr és az is esélyes, hogy nem volt a stúdióban három másik lézengő hírolvasó, aki helyette el tudta volna végezni.


Vannak ilyen, általában elég különleges munkák, amik ezzel járnak. Egy pilótát is kirúgnak, ha a késése miatt törölni kell egy járatot és tízmilliókat veszít a légitársaság, itt ugyanilyen súlyú esemény történt (még ha a pénzügyi veszteség nem is ekkora).

2013. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

"Képzeld elolvastam, csak ez nem egy jogi fórum, ahol minden szónak jelentősége van"


A kategória neve "Törvények, jog". A kirúgás és a közös megegyezés fogalma pedig a legpongyolább nyelvhasználat mellett sem csereszabatos.

2013. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Tamás! Gyere be légy szíves az irodámba!

Miért késtél el?


Hát… ezért meg azért.


Tamás, ez nem szép dolog, a válaszodat nem vagyok hajlandó elfogadni. A késésed miatt rövidebb lett a műsor.

Hogyan gondoltad? Ezt nálunk nem lehet megtenni…

Te is tudod, hogy nagyon sokan pályáznak a helyedre.



Tudom…


Ne legyenek gondjaid a későbbiekben. Mit szólnál hozzá egy közös megegyezéssel történő felmondáshoz?


Tudom…, izé, hát… de főnök!


Tamás, nem kell szövegelni! Mincike mindjárt hozza a papírokat… Már itt is vannak a papírok! Itt írd alá légy szíves! Köszönöm! A többi papírjaidat hamarosan postázzuk… Remélem nem haragszol ránk?


Nem… de főnök!


Ennek örülök, továbbiakban sok sikert kívánok!

Itt, nem akarlak többé meglátni.

Viszlát, Tamás! Csukd be az ajtót magad után!

2014. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
előttem szóló :D
2016. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!