Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma kirúgtak a munkahelyemről,...

Ma kirúgtak a munkahelyemről, mit tehetek? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Bementem a munkahelyemre, és azt mondta a főnök, hogy 2 kollégámra és rám már nincsen szüksége idén. Hogy miért pont mi, azt nem tudom, hiszen még a szabadságaim alatt is dolgoztam neki. Semmilyen módon nem indokolta a döntését.


Sírva felálltam a számítógépemtől és elhagytam az irodát.

Ezzel ellentétben ma egy új ember kezdett a vállalkozásnál. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem kell a munkavállalót hetekkel korábban értesíteni arról, hogy megszüntetik a munkaviszonyát? Így még esélyem sem volt más állás után nézni.


2012. jan. 2. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom, hogy így jártál. A munkaszerződéseben véletlenül nincs szó felmondási időről?
2012. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, megnéztem és 1 hónapot írtak.
2012. jan. 2. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés,hogy mióta dolgozol ott? Ha nincs 3 hónapja,akkor a cég minden indok és magyarázkodás nélkül elküldhet.HA több mint 3 hónapja dolgozol ott,akkor már indokolnia kell(írásban) és meg kelle beszélni veled a felmondási idő lehetőségeit.A cég mondhatja,hogy a felmondási időt le kell dolgoznod,vagy elengedi az egészet(de ki kell fizetnie)
2012. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2010 novembere óta dolgoztam itt. Valamennyire tisztában vagyok a jogszabályokkal, de ez hallatlan.


NEmrég telefonáltak a kolléganőim, és azt mondták, hogy nem akar a felmondási időre se fizetni, se végkielégítést adni, és a gazdasági helyzet miatt rakott ki minket.


Akik meg bent maradtak, azokat meg arra akarja kényszeríteni, hogy napi 7 órában dolgozzanak hivatalosan, de 8-9-et kell majd bent maradniuk. Hát hallatlan. Komolyan mondom, hogy munkaügyi bírósághoz fogok fordulni.

2012. jan. 2. 11:51
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

ma 11:49 vagyok


Én például 4 év munka után jártam úgy,hogy december első napjaiban írásban kaptam,hogy elküldenek (a cég más városba költözik) és az utolsó munkanapom dec.23-a lesz.Le is dolgoztam,és meglepetésemre az utolsó hetemet nem fizették ki..Most én is intézkedek,hogy fizessen ki,mert ennyi év után nem fair,hogy így akarnak kitolni velem.

2012. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

És van arról papírod, hogy felmentettek a felmondási időről? Mert ha nincs, akkor szaladj orvoshoz, hogy igazolt legyen a napod...

A munkáltatónak indokolnia kell a felmondást (azaz az esetek többségében), és ezt írásban kell megtennie.

Holnap pedig menj be dolgozni, és írja le a főnököd, hogy azonnali hatállyal rúgott-e ki (ha igen, alaposan indokolja, mert a rendkívüli felmondáshoz igen alapos indok kell), ha pedig rendes felmondással rúgott ki, akkor írja le, hogy felment-e teljesen a munkavégzés alól. Ha felment, akkor is jár 1 hónapra a béred, amíg a felmentési időd töltöd.

Az utolsó munkában töltött napon ki kell adnia a kilépőpapírjaidat és a béred.

Emellett most nagyon csúnyát mondok: mivel még nem vetted át a felmondásod, így ha MÁTÓL táppénzes állományba vesznek, akkor amíg a táppénz tart, nem kézbesíthető a felmondásod (csak, ha rendkívüli, alapos indokkal). Vagyis, ha idegileg kimerültél, és most szükséges van egy-két hónap nyugalomra, mert így ítéli meg az orvos, akkor az aktív státuszban fog telni. Miután lejárt a táppénzed szintén nem vagy kirúgható egy pár hétig...


Ha rendes felmondással, létszámleépítés okán mondanak fel, akkor menj bíróságra. Munkaügyi perben sokat fog jelenteni, hogy kirúgás után felvettek valakit...


A lényeg, hogy indokolt felmondást kell átvenned. És minden papírra CSAK ANNYIT írj, hogy átvettem: név, dátum. Ne írj alá semmit, a felmondásod NEM KELL aláírni, csak átvenni!

2012. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha 2010 november óta ott dolgozol,akkor nem jártak el veled helyesen.

Bár végkielégítés nem jár,még akkor sem,ha ők küldenek el(mert az csak 3 év munkaviszony után jár),de írásban kellett volna előre szólni,és a felmondási idődet ki kell hogy fizessék ha nem igényli,hogy ledolgozd.Menj a munkaügyi bíróságra,vagy egy jogászhoz..Ne hagyd,hogy kitoljon veled..

2012. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Közben mondtad, hogy gazdasági okok miatt rúgtak ki... Akkor nem indokolt egy új személy foglalkoztatása. Mivel nem ajánlott neked szerződésmódosítást olyan feltételekkel, mint az új alkalmazott, így ez az indok nem áll meg. Munkaügyi bíróságon simán leperelsz a cégről 6-12 hónap bért...

Ne hagyd magad. Csúnya dolog, de én a táppénzt is megjátszanám. Amíg nincs a kezedben az írásos, indokkal ellátott felmondás, addig simán megteheted.

Ja! Még egy dolog: Ha a főnök nem írja le a felmondóleveledben az okokat, te nehogy "számonkérd" rajta. Azzal nagy luftot rúgott a munkaügyi perben!

2012. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat, akkor ma el is megyek az orvoshoz. Egyébként ez irtó nagy kitolás velem, mert kezdőként pont rám rakták a legnagyobb terhet, sokszor túlóráztam neki teljesen ingyen, még a másik vállalkozásának a könyvelését is vezettem. És ráadásul a diplomásokat rúgta ki (közben meg középfokúként alkalmazott).
2012. jan. 2. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha könyvelőként dolgoztál (még a másik vállalkozásának a könyvelését is vezettem), akkor tudnod kellene a végkielégítésre, felmondásra, felmentési időre vonatkozó szabályokat.

"És ráadásul a diplomásokat rúgta ki (közben meg középfokúként alkalmazott)": már jó ideje nincs diplomás minimálbér. Minimálbér és garantált bérminimum van, az utóbbit pedig csak akkor köteles megadni, ha a munkaköröd miatt meg kell adnia. Ha te egyetemi végzettséggel egyszerű segédmunkás FEORban vagy, akkor csak a minimálbért kell kötelezően kifizetnie.

"Közben mondtad, hogy gazdasági okok miatt rúgtak ki... Akkor nem indokolt egy új személy foglalkoztatása." De alkalmazhat új személyt, csak nem az ő munkakörére. Könnyen lehet, hogy az új teljesen más munkakörbe van felvéve, ami más képesítést igényel.

"Munkaügyi bíróságon simán leperelsz a cégről 6-12 hónap bért... "

Egyáltalán nem lenne sima az a per, még az sem valószínű, hogy megnyerné a kérdező. Egy ideje pedig a vesztes félnek kell kifizetnie a perköltséget, így könnyen lehet, hogy a 6-12 hónap bért nem ó kapná, hanem neki kellene befizetnie a bírósági költségekre.

2012. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!