Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kilakoltathatom, annak ellenér...

Kilakoltathatom, annak ellenére, hogy családja van? Egy gyászoló nagypapa.

Figyelt kérdés

A feleségem Augusztusban meghalt.

Együtt neveltük nevelőszülőként az elhunyt lányunk gyermekét tehát az unokánkat.. Elhunyt feleségemnek van még 2 gyermeke az előző házasságából.(Ők már felnőttek) Mind a kettőnek van családja,de csak az egyik él nálunk. Őneki és feleségének van 1 gyermekük , aki 6 éves.Iszonyú otrombán viselkednek, alkoholizálnak mindig veszekednek, szegény árva unokámat terrorban tartják, mindig a fiuk elveszi a játékát, nem hagyják az udvaron játszani stb. a kis unokám mindig sír :(

Most én nevelem tovább egyedül.50-50 % tulajdonunk volt a házból. A hagyatéki tárgyalás során , elhunyt feleségem mind a kettő gyermeke lemondott a kis unokám javára.. tehát nincs tulajdonrészük a házban. Én úgy gondolom, hogy sokkal teljesebb életet tudnék biztosítani az unokámnak, ha ők nem élnének velünk együtt. Meg vagyok törve elvesztettem a lányomat is és a feleségemet is, és még ők is megkeserítik az életemet. Kérem segítsenek, hogyan tudnám őket kirakni a házunkból, hivatalosan jogi úton?


Előre is köszönök, minden tanácsot.

Köszönettel, egy gyászoló papa.


2013. okt. 24. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Családsegítő,gyámügy.
2013. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Változott a helyzet.. mégis igényelte a mostohafiam a 8%-ot a tudtom nélkül.. most derült ki.. így sehogy nem tudom kilakoltatni igaz?
2013. okt. 24. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom írni, hogy a gyámüggyel kellene ezt megbeszélni. Ha a szülők alkoholisták, akkor lehet kérni, hogy te legyél a gyermek gyámja, és ezzel ki lehet lakoltatni is a szülőket. Mivel nem alkalmasak gyermek nevelésre.
2013. okt. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én vagyok az unokám gyámja!!!!!!!!!! HAHÓÓÓÓ!!!!
2013. okt. 27. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!