Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kerülhető el, hogy...

Hogyan kerülhető el, hogy közmunkára tegyenek?

Figyelt kérdés
Már megkaptam a papírt, hogy menni kell, képzéssel egybekötött közfoglalkoztatásra, most várom, hogy megkapjam a beutalót az orvoshoz, aki eldönti, hogy alkalmas vagyok-e. Hogyan tudnám úgy elkerülni, hogy én fedve legyek?
2013. okt. 29. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Eltudod kerülni úgy, hogy a munkanélküli központban tanfolyamra jelentkezel.

Ugyanis az ilyen tanfolyam prioritása magasabb, mint a közmunkáé, így arra mennél és nem a közmunkára.

Lehetőleg olyan tanfolyamra jelentkezz, amire van esély, hogy beválogatnak, illetve felvesznek.

2013. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Menj el dolgozni, mondj le a segélyről és a Tb-ről.
2013. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Nyilváníttasd magad alkalmatlannak az orvosin.
2013. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
el kell menni dolgozni. TS-ban folyamatosan van felvétel, igaz ott többet kell dolgozni kb hasonló fizetésért.
2013. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Megteheted, hogy nem mész el közmunkára és nem kapsz segélyt és tb-t, de legalább nem kell dolgozni.
2013. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3: ez nekem is eszembejutott, de mégis hogyan?

#4: ez is egy megoldás még

5: ezt pontosan tudom, ezért akarok valami megoldást erre.

2013. okt. 29. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Visszautasítod. Persze akkor nem kapsz majd segíjt se, de ez már csak ilyen, ha a markod tartod akkor kell is tenni érte valamit.
2013. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: tisztában vagyok vele, hogy akkor a segélyt sem kapom, nem is várom el, hogy kapjam, most sem én kértem, hogy adjanak, hanem a munkaügyi küldött az önkormányzathoz, ők igényeltették meg velem, mert ez volt a következő lépés az 1 év munkanélküliség után.
2013. okt. 29. 11:54
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

ennyi, akkor nem kell menni és akkor 3 hónap szünet és újra regisztrálhatsz ...

Ha nem gond, hogy közben nem kapsz pénzt.

2013. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9: ezt most nem értem! ha nem megyek erre, amire kiközvetítettek, akkor 3 hónap múlva újra regisztrálhatom magam a munkaügyiben? vagy ezt hogy értetted, meg mire! oO
2013. okt. 29. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!