Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi központ kényszerít...

A munkaügyi központ kényszerít h bolti hentes tanfolyamot végezzek, különben törölnek a rendszerből. Ez fair? Külker. ügyintéző a szakmám, nem 8 általános

Figyelt kérdés
megtehetik v menjek be fellebbezni?nem akarok ilyen alantas szakmát tanulni,ráadásul alkalmatlannak érzem magam rá,nem sikerülne a vizsga,és akkor még nekem kell visszafizetni az árát!ha nem fogadom el,es törölnek,akkor meg még segélyt sem kapok,amíg nem találok munkát.gyes után vok jelenleg,a volt munkahelyem nem vesz vissza.mit tegyek?
2013. okt. 30. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Elég szomorú, hogy alantas munkának tartod a bolti hentes munkát.

Végül is nem fog az aranygyűrű leesni az ujjadról ha elvégzed a tanfolyamot, és az is lehet hogy a tanfolyam végén egy nagyobb üzletben a hentes pultnál árulhatod a felvágottakat. (arról nem is beszélve, hogy neked ingyen lesz a felvágott amit a dolgozok maguk között elosztanak,hazavisznek aminek bár semmi baja, de eladásra már nem mehet)

Amúgy meg, kényszeríteni nem kényszeríthetnek csak felajánlhatják hogy vagy elmész tanfolyamra, hasznosítod magad, vagy nem fogadod el, de akkor a segély se kelljen. Te döntesz.

2013. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyivel együtt működőnek kell lenned különben, elveszted a tagságod, ez nem erőszak, ők tettek egy ajánlatot amit saját érdekedben ajánlott elfogadni, máskülönben megszüntetik a munkanélküli viszonyod, és ugrik a lóvé is.
2013. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem alantas munka, viszont én nőként igenis kiakadnék ezen. Nem bírnám csinálni, semmilyen más tanfolyam nincs?
2013. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
erre irtak fel,kérdés nélkül,talán van esély cserére,gyertyakészítő v konyháslány,hú de izgi!! akkor is igazságtalannak érzem ezt :( én dolgozni szeretnék,nem az időt húzni,de amíg nem találok munkát szükségem van a segélyre is :( 1.válaszoló :képzeld nem életcélom felvágottat árulni!
2013. okt. 30. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok..

Tudom, hogy nem az életcélod, de még mindig jobb a pult mögött állni, és dolgozni a pénzért, mint az adófizetők pénzéből segélyen élni.. Senki nem mondta,hogy életed végéig párizsit árulj. De amíg nincs más lehetőség addig mindent meg kell ragadni.. Kis ésszel még el lehet érni azt is, hogy az ember a hentes pult mellől átmenjen egy másik helyre.

De mint írtam a választás joga a tied. Ha akarsz kezdeni magaddal valamit, akkor fogadd el, és tanulj. Ha túl alantas akkor ne fogadd el, és nem kapsz segélyt.. ennyi..


Csak megjegyzem.. Anno annak idején nekem a varrónői szakmát ajánlották. Azt se tudtam hogy kell varrni, és utáltam is. De megtanultam. Jó volt pár hónapig varrodában dolgozni, és ma meg jól jön, hogy otthon simán megvarrok egy ruhát magamnak..

2013. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
persze,értelek,de nekem nem ez nem menne,tartok a gyakorlati résztől .azt nem értem miért nem a szakmámhoz közel álló tanfolyamot ajánlottak? van esélyem arra h ne fogadjam el,de ne töröljenek?válaszolna egy jogász is??!
2013. okt. 30. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ennek is örülnék. Igazából nem tudlak megérteni.
2013. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Azért a varrás és a hentes nem ugyanaz. Nem hinném, hogy a kérdező egyszer csak unalmában levág otthon egy marhát. Egyébként szerintem ez férfi szakma.
2013. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Időpont ma 19:25

Miért kéne marhát vágnia???

Olvasd már el mit írt a kérdező!


Idézem: bolti hentes


Akármelyik üzletbe bemész mindenhol vannak a hentespultnál női dolgozok..

2013. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó lényegtelen, amúgy hentesként el is helyezik?
2013. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!