Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Párom apja öngy. Lett,...

A Párom apja öngy. Lett, rengeteg adósságot hátra hagyva, egyedüli örökös a Párom. Igaz az, h. mivel vagyontárgya nem volt az elhunytnak (csak pár ruha, bútor-még a Párom gyerek bútora-, edények. Ezeket jól tudom, h. nem tekintik vagyon tárgynak? )

Figyelt kérdés
így semmit nem követelhetnek tőlünk a bankok, magán személyek akikkel papírt írt a kölcsönökről?És az önkormányzattal mi a helyzet? szoc.rászorultsági alapon kapott olcsóbban meleg ételt,de azt sem fizette már 1 ideje,tőlünk akarják behajtani.Mi tegnap tudtuk +,h szoc. rászorultsági alapon hordta a kaját,és h tartozik...

2013. okt. 31. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjon le az örökségről és akkor nem örököl tartozást sem. A szülő által felvett tartozást nem örökli az ember csak, ha van egy tényleges örökség akkor egy hagyatéki tárgyalás során abból elégítik ki a kölcsönadó feleket, pl. bankot.
2013. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Banki tartozást nem kell örökölni ha az örökös lemond az örökségről.

Az ebédpénzt meg ha féláras biztos kitudjátok fizetni, az azért nem lehet olyan eget rendező összeg.

2013. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kössz a semmit,legalább a kérdésemre (jól tudom e,hogy nem tekintik vagyontárgynak a pár ruha,bútor,edények-stb-ket és hogy ha nem volt vagyontárgya,akkor nem követelőzhetnek a bankok? és ha ez így van,akkor az önkormányzat ettől eltekintve követelheti e a ki nem fizetett ebéd pénzt? ) válaszolt volna valamelyikőtök.... -bocs ha nem volt egyértelmű mire voltam kíváncsi,még nem tértem magamhoz igazán!
2013. okt. 31. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

majd ha közjegyző elé kerül az ügy

kb. 2-3 hónap múlva

akkor majd vissza kell utasítani az örökséget

(bármi is az)


előtte önkormányzatnál lesz hagyatéki leltár

(oda majd be kell menni kb. 10 percre, hogy kitöltsenek egy leltár lapot, bemondásra működik)

ott el kell mondani, hogy csak apróságok (ingóságok) maradtak

ingatlan nem maradt (ez a fontos)

ezt majd leírja a leltárelőadó az önkormányzatnál

aztán lesz vmi


meleg étel tartozás ugyanolyan mint többi tartozás

2013. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak simán lemondani kell a hagyatékról, mert az csak annyit jelent, hogy a párod kiesik az öröklésből, és az ő leszármazója örökli a hagyatékot. A Magyar Állam javára kell lemondani, és akkor ajándékozás jogcímén örökli a hagyatéki követeléseket a Magyar Állam. Egyébként a hagyatéki eljárást le kell folytatni.
2013. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!