Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Ha nem teljesítem a kérést komoly következménye is lehet?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezalőtt ittas állapotban eltörtem egy műanyag padot. Nem volt szándékos nem ugy mentem oda a padhoz h na én ezt most eltöröm, véletlen baleset :D . A biztonságiak meglátták elvették a személyimet lakcím kártyám és mondták h majd küldenek csekket. Ma jött egy levél de semmi csekk nem volt benne csak annyi h utaljak pénzt egy bankszámlára. az összeg 35.000 ft egy nyavajás műanyag padért....Sajnos nem állunk olyan jól anyagilag h ezt egyben ki tudjam fizetni. Ha nem fizetem ki akkor jön a feljelentés és rendőrség? Azzal fenyegetőznek h kamera is rőgzítette. Tenisz pályákon van felszerelve kamera? :D

2013. nov. 8. 13:15
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Az összeg kb. reális, a munkadíjjal együtt értve.

Azt viszont nem értem, hogy hogyan is fogják igazolni, hogy befizetted? A csekk igazolná, de egy levél, hogy "fizesd be" az nem igazol semmit.

Az összeggel úgy nagyságrendben nincs bajom, de az eljárást magát nem értem.

2013. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne fizesd ki.

Még ha van is kamerájuk,és feljelentenek,akkor sem lesz több a büntetésed,mint egy máanyag pad.

Biztonságiaknak amugysincs közük ehhez,fizetned a teniszpálya üzemeltetőjének kellene.


Ha mindenképp jóvá akarod tenni a dolgot,menj be a teniszpálya üzemeltetőjéhez,mondd el,hogy szánod-bánod,vennél egy új padot.

2013. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a büntetést megérdemelted, de csak akkor utald a pénzt, ha megbizonyosodol róla, hogy azt a levelet tényleg a rendőrség küldte.
2013. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen rendőrség hármas? A Történetben szó sincsen rendőrségről. Te most hogy hoztad ide?
2013. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A történet annyi,hogy a biztonságiak kis mellékkeresetet akarnak.

Se a rendőrség,valószinű a teniszpálya üzemeltetője sem tud a dologról.

2013. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne fizesd be, a bizt. őrök csak maguknak akarják eltenni a pénzt. Ha ennyire fontos nekik akkor tegyenek feljelentést.


Én is okoztam már kárt, járkáltam a rendőrségre állandóan, mert a tulaj állítása szerint 100 000 forintost kárt okoztam. A vége az lett hogy 0 forintot kellett fizetnem mert semmilyen kár nem keletkezett.

2013. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A levéllel menj be a teniszpálya üzemeltetőjéhez. Ne kifizetheted tisztán a dolgot, cserébe megnézheted, hogy a biztonságiak hogy repülnek.
2013. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez nem formális, tényleg a főnökhoz menj be.


amúgy a biztonsági őr nem hivatalos személy, tehát eleve a személyidet sem kérhette volna el.

2013. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kicsit rosszul fogalmaztam. szóval: a biztonságiak vettek észre elvették a lakcím személyigazolványom felírták az adatokat. ezt gondolom oda adták az üzemeltetőnek mert ugy van a levélben megfogalmazva XY vagyok XY helynek az üzletvezetője. és h elkell utalnom 35.000 ft ot a cég számlájára. ha nem ügyvédi felszólítást küldenek. na most mit írnátok? nem akarnám illetve nem is nagyon tudnám kifizetni egyben.
2013. nov. 8. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Utalni semmiképp.

Menj be az üzemeltetőhöz,és vele egyezkedj.


Milyen értékű padot törtél össze?

2013. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!