Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ENSZ miért nem ismeri el...

Az ENSZ miért nem ismeri el Palesztinát, amikor 1947-ben már elismerte Izraellel együtt?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

a kérdésedben a válasz is...

izrael részeként elismerte, de különálló területként nem!

2013. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Mert sajt. Most lehet mögé zsidó összeesküvés elméleteket gyártani, de nem érdemes. Nem hiszem, hogy ez a legnagyobb probléma Magyarországon.
2013. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem Izrael részeként ismerte el, hanem a kétállami megoldást, egy zsidó és egy palesztin államot.
2013. nov. 10. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a Közgyűlés elismerte, de a Biztonsági Tanács nem.
2013. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az arabok fityiszt mutattak és dupla vagy semmit játszottak, amit csúnyán bebuktak:

[link]


Amúgy jelenleg igaz amit az előző mondott, hogy a KGY elismeri a BT nem az állaiásgukat, vagyis de jure olyan ország, hogy Palesztina nem létezik.

2013. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert az arabok fityiszt mutattak és dupla vagy semmit játszottak, amit csúnyán bebuktak:

[link]


Amúgy jelenleg igaz amit az előző mondott, hogy a KGY elismeri, a BT nem ismeri el az államiságukat, vagyis de jure olyan ország, hogy Palesztina nem létezik.

2013. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én az ENSZ-ről beszélek, nem az arab országokról.

Az arab országok pont fordítva Palesztinát ismerik el, viszont Izraelt sokan nem, de ezen országok véleménye nem döntő az ENSZ szempontjából, nem rajtuk múlik a dolog.


Azt tudom, hogy nagy nehezen megfigyelő státuszt kapott Palesztina pár éve. Izrael viszont már régóta elismert, teljes jogú tagja a szervezetnek.

2013. nov. 10. 20:29
 8/8 A kérdező kommentje:

Az nem lehet indok, hogy a Palesztin állam megszállás alatt állt, mert számos megszállt/megsemmisített ország volt, amely elnyerte a teljes jogú tagságot.

Az viszont igaz, hogy Palesztinának soha nem volt semmilyen kormánya, képviselete, de a 80-as évekre ez is létrejött és a 90-es évekre az önrendelkezést is kivívták sok területen.

2013. nov. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!