Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentenek 25. 000Ft-os...

Ha feljelentenek 25. 000Ft-os csalás vádjával, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Megakarták venni a saját facebookos oldalam, 50.000Ft-ért. Úgy beszéltük meg, hogy az első felét elküldi, én berakom adminnak, majd utána elküldi a másik felét is. Ez így is történt, de azt félreértette, hogy én nem teljesjogú adminnak rakom be, hanem simának amíg nem fizeti ki a teljes összeget.


Miután átutalta a 25.000Ft-ot, én még aznap azt elköltöttem. Most kéri vissza a pénzét, és mondtam, hogy vissza fogom adni, de most nem tudom.. Ezért ha mindenigaz felakar jelenteni Csalás vádjával.


Mire számíthatok ha tényleg megtörténik?

16 éves vagyok.



2013. dec. 6. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nemrég kaptak el egy csalót, aki albérletre vett fel előleget, de több embertől egyszerre, aztán lelépett a pénzzel, mire a beköltözés következett volna. Ott ennél valamivel nagyobb, de nem őrült nagy összegről van szó.

Az illető házi őrizetben várja a tárgyalást, börtön néz ki neki.

Ha te is eladtad másnak is, akkor legfeljebb a 16 éved ment meg.

2013. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én vagyok a károsult.


Valóban nem komoly összeg, de maga a cselekedet igen. A srác története több ponton is vérzik, ebből két fontosabbat emelnék ki:


1. Nem értettem félre semmit, a beszélgetés le van mentve, ott van benne minden feketén-fehéren.


2. Nekem egy szóval sem említett olyat, hogy elköltötte a pénzem. Azt mondta, hogy másnap utal. Mikor másnap sem érkezett meg az összeg, érdeklődtem utána. Ekkor minden kapcsolatot megszakított velem, többször nem reagált (pedig több elérhetőségen is kerestem).


Nos, én ezután kutakodtam az illető után, szerencsére olyan butus, hogy kb. mindent tálcán kínált. Kiderült, hogy tényleg kiskorú. Ezért először a szüleivel próbáltam felvenni a kapcsolatot, elsőként a barátain, majd az iskoláján keresztül. Végül az egyik barátja megadta a szülei facebook elérhetőségét, így megírtam nekik az esetet (csatoltam mellé a beszélgetésünket és az utalást képekben). Sajnos mivel ők nem az ismerőseim, így valószínűleg az "Egyéb üzenetek" mappába kerültek az üzeneteim, így valamivel több idő, mire észreveszik. Jelenleg várok türelmesen még egy ideig, aztán jogi úton kísérlem meg a felelősségre vonást (hangsúlyozom: nem az összeg, hanem a tett a lényeg - főleg, ha üzletszerűen folytatja).


Az oldalt pedig árulja tovább bőszen, több ismerősöm is érdeklődött iránta, és ismét létre jöhetett volna a csalás.


Egyébként a kérdése is beszédes: eszébe sincs visszaadni a pénzt, csak az érdekelte, hogy kaphat-e érte valamit. Itt pedig a teljes történet hiányában többen megveregették a vállát, hogy dehogy. Ezért firkantottam le a hiányzó részeket. :-)

2013. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!