Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férjem halála előtt mindent...

Ha férjem halála előtt mindent az én nevemre íratott ami a vagyona volt, akkor örökölhet-e az első házasságából született gyermeke?

Figyelt kérdés
A történet annyi röviden,hogy a férjem sajnos,halálos beteg volt és ennek tudatában úgy döntött még a halála előtt, ügyvéd előtt leíratta, mindent az én nevemre írat.Nekünk van 2 közös gyermekünk,akik még kiskorúak.Van egy lánya az első házasságából,akivel évek óta nem tartotta a kapcsolatot,a viszonyuk nagyon megromlott egyéb dolgoknak,személyeknek köszönhetően.Nem szerette volna azt,ha ő részesedik a vagyonából,ezért döntött így.Igaz,hogy mivel mindent az én nevemre íratott,így a nagylány már nem kap semmit?
2013. dec. 8. 22:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%

komolyan, mintha csak a saját történetemet olvasnám, amiben én vagyok a nagylány.

nyugi, tiétek lesz a kecó.

gondolom a kedves apuka a gyerektartás fizetésében sem jeleskedett nagyon.

2013. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%
Igazi mintaapuka a férjed. Undorító!
2013. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Képzeld,a gyermek 18 éves koráig becsülettel utalta a számlájára a kedves anyukának a gyerektartást.De utána a gyermek érdemtelenné vált rá a rossz tanulmánya miatt és a kapcsolat megszűnése miatt.Erről nem ő határozott,hanem a bíróság!És,hogy jössz te ahhoz,hogy a megboldogult férjemet a szádra merd venni?
2013. dec. 8. 22:22
 4/42 anonim ***** válasza:
49%
Ha semmi nem volt a férjed nevén, akkor a lánya semmit nem tud tőle örökölni..
2013. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
75%

Ha minden a te neveden van, akkor honnan lenne örökség?

Ha véletlenül mégis maradt utána örökölni való, akkor bizony ő is örököl.

2013. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
51%

Miért kell szidni a kérdezőt vagy a férjét?? Ismeri valaki őket? Tudja valaki hogy milyen apa volt? vagy a lánya milyen gyerek volt?? Nem??? akkor nem kell pocskondiázni, lehet a kérdésre normálisan válaszolni ám..

Kedves kérdező.

Ahogy írták ellőttem. Ha a férjed nevén nem volt sem ingó és ingatlan vagyon, akkor a lánya nem örököl semmi..A férjed életében azt csinál a vagyonával amit akar, és ha ő úgy döntött hogy minden a te neveden lesz, neki semmije nincs, az a férjed döntése. Így a férjed a törvény értelmében nincstelen (bocs, de másképp nem lehet mondani ezt) Még hagyatéki tárgyalásra sem lesz szükség ha nincs hagyaték..

2013. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nagyon szépen köszönöm a tisztességes válaszodat!
2013. dec. 8. 22:27
 8/42 anonim ***** válasza:
72%

"És,hogy jössz te ahhoz,hogy a megboldogult férjemet a szádra merd venni?"


Igen, miért nem tartják tiszteletben a gyászodat? Igaz, számodra ebben a percben is az a legfontosabb, hogy végleg kisemmiztétek-e a nagylányt a két kisebb (a tieid ugyebár) kapjon mindent, szóval nyilván naggggyon ki lehetsz borulva...

2013. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%
Azért szidtam,mert maga a kérdés undorító. Ki akarja semmizni az első házasságából származó gyereket? Az is ugyanúgy a gyereke, mit a második házasságából származóak. Azért mert rosszul tanult? Attól még az apja volt. Majd ha a másik kettő is rosszul fog tanulni, akkor azokat is kizárja az örökségből? Különben meg normálisan kell megfogalmazni egy kérdést, amiből kiderül, hogy miért nem tartották a kapcsolatot, miért távolodtak el egymástól. Mert ennyiből amit a kérdező írt csak az derül ki, hogy a második feleség akar mindent magának a gyerek hátrányára.
2013. dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%
Persze beperelhetnek. Tulajdonjogi igény nem évül el.
2013. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!