Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam lebeszélni a...

Megpróbáljam lebeszélni a páromat vagy hagyjam rá és türelmesen várjam ki, hogy elutasítsák a kérvényét? Szeretné magához venni az első házasságából született gyermekeit.

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Egy 1,5 szobás lakásban lakunk négyen az előző kapcsolatomból született gyermekeimmel. A párom most a fejébe vette, hogy szeretné ezután ő nevelni a gyermekeit (14 éves lány, 16 éves fiú). Ezzel nem is lenne bajom, de szerintem nem tudja mire vállalkozik és helyünk sem lenne. A gyermekei persze örülnek az ötletnek, de csak azért, mert ha nálunk vannak, akkor mindent lehet nekik, elengedi őket bulizni, csavarogni.

Nem akarom, hogy én legyek a rossz, aki nem akarja, hogy a gyerekei velünk éljenek, de ez szerintem borzalmas ötlet. Nem tudom, hogy mit mondjak neki. Elmondjam neki a véleményemet vagy hagyjam, hogy menjen a saját feje után?


2013. okt. 18. 06:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogy gondolta azt, hogy hatan egy 1,5 szobásban fogtok lakni? Őrület!
2013. okt. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lebeszélni semmiképp ne próbáld meg. Elég visszás lenne, hogy a te gyerekeid ő elfogadta, most meg te az övéit nem akarod engedni.

Szóval menjen a saját feje után. Esetleg az megoldás lehet, hogy ha van rá módotok, költözzetek legalább egy félszobával nagyobb lakásba.

2013. okt. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
még belegondolni is rossz......6-an egy 1,5 szobásban ...
2013. okt. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz dolog! A 14 és 16 évesek már kamaszok! Igen gyakori ha a gyerekek nagyobbak (6-7 év felettiek)akkor nehezen fogadják el az új szülőt.Neked milyen a kapcsolatod a kiskamaszokkal? Hallgatnak rád? Gondolom a kisebbek a te csemetéid és jó lenne ha a bulizásból és a csavargásból mutatott példa nem érintené őket közvetlenül amit nyugodtan megbeszélhetsz a pároddal,hiszen te is a sajátjaidat félted! Össze kellene szedned azokat az érveket amik rossz nevelési stratégiát hoznának a nálatok lévő gyerekek számára! Azt mindenképpen meg kellene beszélnetek,hogy mi az a közös megegyezés a kamaszok nevelése érdekében amit mindketten érvényesíthettek.Úgy gondolom a saját otthonodban te sem lehetsz kiszolgáltatva!Bután hangzik a rendszabály,de tudatni kellene a kamaszokkal mi annak a feltétele amiért vagy amivel nálad lakhatnak! Igenis mondd el a véleményedet,mert téged nagyobb mértékben érint:főzés,mosás,takarítás,nagyobb költség élelem,iskoláztatás,odafigyelni az életvitelükre,intézni ügyes-bajos dolgaikat és számos dolog amit magad is kitalálsz.
2013. okt. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csak kérdezd meg tőle, hogy hogyan tervezi az együttélést másfél szobában.
2013. okt. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Már rákérdeztem, és azt mondta, hogy mi átmegyünk a kicsik szobájába, a gyermekei meg megkapják a félszobát, utána majd megoldjuk valahogyan. Ez működik is 1-2 napig, amíg nálunk vannak, de huzamosabb ideig szerintem nem jó.
2013. okt. 18. 07:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy először oldjatok meg a nagyobb lakást, utána adjátok be a kérelmet, mert most szinte biztos, hogy veszítene. A biróság ugyanis vizsgálni fogja, hogy a gyerekek nem e rosszabb körülmények koze kerülnének, mint ahogy eddig éltek. A négyen egy szobában pedig szerintem az lenne. Vagy az anyanal is igy van? Két évente lehet csak gyermekelhelyezesi pert indítani, ha most veszít a lakás miatt, akkor két év múlva próbálkozhat ujra.
2013. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát önként és dalolva lemond a szexuális életről?

Én biztosan nem úgy állnék hozzá, hogy alapból elutasítóan, hanem támogatóan, de közben megoldandó kérdéseket felvetve és megoldást keresve.

Pl., ha a helyhiányról van szó, elkezdenék a férjemmel nagyobb lakás után nézni (Ha anyagilag nem megoldható a nagyobb lakás, akkor a férjednek is rá kell erre döbbennie).

A kamaszok kibírnák ketten egy szobában? Még ha egyneműek lennének, de egy 14 éves lány és 16 éves fiú? Hááááát, eléggé necces....

2013. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
JAvasold neki, hogy két hétre hivja meg a gyerekeit, hogy addig éljetek együtt a 1,5 szobában. Szerintem hamar rájön, hogy senki semmit sem tud csinálni, meg a gyerekeknek sem fog tetszeni, hogy ketten vannak egy fél szobában.
2013. okt. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

a 1,5 szobára semmiképp sem fogják neki ítélni a gyerekeket, hacsak anya nem alkoholista-drogos, és nem veszélyezteti nap mint nap a gyerekei életét!

Elsőre, ha van lehetőség, költözzetek nagyobb lakásba. Mondjuk szerintem legalább +2 szoba kellene, mert ha eddig külön voltak, nem sok jót fog szülni, ha most összerakjátok őket. Arról nem beszélve, hogy abban a korban vannak, amikor jön a csajozás/pasizás. Eléggé vissza tudja vetni a baráti kapcsolatokat, ha még meg sem tudnak hívni valakit magukhoz, mert egy tesó folyton ott van...

Párom öccsével lakott egy szobában, húga meg a szülőkkel. Ez szerintem nagyon nem egészséges. Persze, tudom, hogy sajnos ma MO-on ilyenek a lehetőségek (ami elég szomorú), de ha nem muszáj, ne tegyük még rosszabbá, ami van.


Azt pedig, hogy így nem kapja meg őket, tapasztalatból mondom, ez a szakmám.

Egy szociális munkás

2013. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!