Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szeretné, ha az első...

A férjem szeretné, ha az első házasságából született lányai is hozzánk költöznének. Én attól félek, hogy ez nekem már túl sok lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 és 14 éves lányok. Az anyjuk most külföldre akar költözni a férjével, a lányok pedig nem akarnak vele menni, ezért a férjem megkérdezte, hogy mit szólnék, ha hozzánk költöznének. Még kértem egy kis gondolkodási időt, mert nem tudom, mi legyen. Jó a kapcsolatom velük, de félek, hogy nem bírnám a szervezést és nem tudnék minden gyerekre odafigyelni. A férjem elég sokat dolgozik, én csak napi 9 órát, így a gyerekek körüli feladatok nagy része az enyém. Attól is tartok, hogy a gyerekek úgy már nem fognak annyira szeretni mint eddig (a saját gyermekeimnél is kemény munka volt, hogy a férjemet elfogadják, pedig szeretik), mert akkor már fegyelmeznem is kellene őket, míg eddig csak mint a barátnőjük voltam képben.
2013. aug. 16. 08:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%

Ha nemet mondasz, akkor annyi a szeretetnek.. nem fognak szeretni mert téged fognak hibáztatni azért hogy olyan helyen kell élniük ahol nem akarnak.

Tudod én nem igazán értem a problémádat. Amikor a férjedet megismerted, tudtad hogy van 2 lánya. Így is kellett a férjed.. Most hogy ott vannak a lányok már zavaró??

Nem sokat fognak zavarni, nagyon fegyelmezni sem kell őket, hisz végül is nem olyan kicsik már..Lehet a lányokkal értelmesen beszélni, és el lehet mondani nekik, hogy milyen szabályok vannak, mit vártok el..

2013. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, el kell mondan a lányoknak, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani. De ugyanazok a szabályok legyenek, min a tobbi gyereknel!
2013. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 salvadorina ***** válasza:
28%

Biztos, hogy nem hagynám, hogy odaköltözzenek! Két kiskamasz, akinek most kezdődik a legrosszabb időszaka? Megkeserítenék az életedet! El akarnak menni majd bulizni, pasizni, neked kuss lesz, mert "te nem vagy az anyánk". Nagyon jól kitervelte ezt a drága édesanyjuk, a nehéz időszakot lepasszolja, majd jön ha már felnőttek. És persze a lányoknak is ez a jó, mert itt majd mindent megtehetnek!


Már miért hibáztatnák a kérdezőt? Köze sincs azokhoz a lányokhoz, eddig sem éltek együtt!

2013. aug. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Salvadorina!

A kérdezőnek is vannak gyerekei az előző kapcsolatból. Ilyen hozzáállással, mint a tied, apuka is mondhatna, hogy tegyük ki azokat a gyerekeket.

A kérdezőnek igenis pont ugyanannyi koze va az apa gyermekeihez, mint az apának a kérdező gyermekeihez. IT nem kérdéses, hogy a kérdezőnek bizony be kell vállalnia a plusz lányokat.

2013. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha én lennék a férjed és nem engednéd, hogy a saját gyerekeim velem éljenek, tuti otthagynálak. A te gyerekeid is ott élhetnek veletek, az ő lányainak ugyanannyi joguk van hozzá.
2013. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 salvadorina ***** válasza:
23%
De a férj gondolom eleve úgy kezdte a kérdezővel a kapcsolatot, hogy a gyerekek már ott voltak. Neki is meg volt a választási lehetősége. 12 és 14 éves lányokról van szó, olyan nincs, hogy a kamaszkor szépen, csendben majd lezajlik. Akkora viták lesznek ott, mint a ház! És persze a kérdező fog kijönni belőle rosszul. De ettől függetlenül azt csinál, amit akar, de nem adok sok esélyt a kapcsolatnak, ha befogadja őket. Különben is, hogy a francba engedheti meg az anyjuk? Gondolom milyen kedves, aranyos, jó magaviseletű lányok lehetnek otthon, ha a saját anyjuk képes őket 12 és 14 év után csak úgy otthagyni, hogy leléphessen a pasijával.
2013. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
Hat salvadorina, nem lennek a partnered.....
2013. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam, hogy van 2 lánya, de akkor úgy volt, hogy nincs az a pénz amiért ők vidékre költöznének, a férjem meg örült, hogy kiköltözhet a városból. Elég más világban élnek ők, mint mi. Nekik az a legfőbb gondjuk, hogy milyen színű legyen a körmük és félek, hogy a tanyasi élet nekik hosszan nem lesz olyan vonzó, mint mikor csak 1-2 hétre jöttek. Akkor nem lettek befogva a mindennapi életbe (takarítás, állatok ellátása, stb.), de ha odaköltöznek, akkor nyilván ebből is ki kell venni a részüket. Ráadásul hiába szeretnének maradni a megszokott iskolájukban, a távolság miatt nem fogjuk tudni megoldani. Ők még azt mondogatják, hogy menni fog, de napi 4 óra utazás túl sok, autóval meg nem tudjuk őket vinni, mert pont az ellenkező irányban van mindkettőnk munkahelye.
2013. aug. 16. 09:21
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket mind el kell mondani.

Pl:

Leülni négyesben és megbeszélni hogyan tovább. El lehet mondani a lányoknak, ha úgy döntenek hogy veletek akarnak élni vidéken akkor mire számítsanak.

- Napi takarítás, rendrakás felosztott munkarenddel(mindenkinek meg lesz a maga feladata)

- korán kelés.

- új iskola mert napi 4 óra utazás több mint sok. Sem anyagilag sem testileg nem fogják bírni

- tisztelet adás mindkét fél részéről. Szülők is tisztelik a lányokat, de a lányok is a szülőket.

- bulikra, csavargásra bizonyos szabályok.. ( jó a szigorúság ha van engedékenység is egy kicsit)


Mindent meg kell beszélni hogy képesek legyenek felfogni hogy merőben más lesz az ő életük is. Ha így vállalják akkor nem lesz gond, végül is tudni fogják mire számítsanak..


Üljetek le és beszéljétek meg.. Ne akkor derüljenek ki dolgok hogy mit lehet vagy mit nem lehet mit kell vagy mit nem kell csinálni amikor már közösen éltek..

2013. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy mivel a Te gyerekeid veletek élnek, ugyanúgy joga van a férjed lányainak is hozzátok menni, s ahogyan a férjed is pozitívan áll a te gyerekeidhez, akikhez "neki sincs köze", úgy te is igazán megpróbálhatnád kihozni ebből a helyzetből a legjobbat. Mivel a lányok nem éltek még vidéki életet és aggódsz, hátha nem fog nekik menni, illetve vita forrása lehet, akkor próbáld meg ebből is kihozni a legjobbat. Úgy megtanítani nekik a szabályokat, a ház körüli teendőket, hogy közben ne azt érezzék, hogy bedobtátok őket a mélyvízbe, mert nekik is idő kell, hogy megszokják. Hanem fokozatosan belevinni őket, és felkelteni az érdeklődésüket. Írtad, hogy az iskola 4 órás út lenne nekik naponta, és vállalták. Ha vállalták, akkor próbálják ki, ha nem megy, akkor vagy iskolaváltás (amire lehet, hogy ők is rájönnek ha 1-2 hónap után hulla fáradtan mennek-és jönnek az iskolából), vagy kollégiumi szoba igénylése, amire van esély, hogy kapnak, mivel elég hosszú az út.

Szerintem próbáljátok ki milyen együtt. ha nagyon nem fog menni, akkor azt a férjed is észre fogja venni, és gondolkodhattok majd akkor, hogyan tovább. De! ne zárkózz már el az elején, mert akkor a lányok sem fognak rád pozitívan nézni ezek után, és még a férjeddel is lehet egy köröd ebből...

2013. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!