Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan védhetem meg magam...

Hogyan védhetem meg magam ilyen helyzetben ellene? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Középiskolába járok, és 1 héttel ezelőtt amikor mentem fel az egyik osztálytársammal a lépcsőn, egy "kemény gyerek" beszólt valamit, de nem vettem fel, mert kit érdekel. Viszont osztálytársam visszanézett rá, erre ez a paraszt gyerek meg azt mondta hogy "ne nézzél mert felköpök!". Eltelt az eset után 1 hét, és a mai napon amikor mentem le a lépcsőn és csak ránéztem a gyerekre, oda jött és elkezdett lökdösni hogy mit nézem, közben többször meglökött, de én inkább elsétáltam a fenébe onnan, mert ha lehet kerülöm a verekedést. Ha a következőkben megint elkezd lökdösni és én visszalököm, és ő lehet már ütni akar, jogosan üthetem meg önvédelemből? Inkább én üssek előbb mint hogy Ő engem. Ez a gyerek sajnos mindenkivel kötekedik.

2013. dec. 12. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is tudnunk kell az illető etnikai hovatartozását, ugyanis ez meghatározhatja a közeget, kultúrát, szokásjogi rendszert ahol nevelkedett.


Másodszor ha úgyérzed fizikailag egyenlők vagytok, vagy akár felül is múlod, és van hozzá merszed akkor keveredhetsz fizikai párbajba, amihez alaklamzd ezt mondást:"Az üt először aki igazán nagyot üt, és először". Ha úgyérzed kiprovokálta és látod rajta az agresszió konkrét megnyilvánulását, kezdeményezz először te ütést. Mert így a kezdeményező helyzet a tied, és olyan ponton tudod eltalálni ahol már verekedés közben a védekezése miatt nem. Szóval ne várd meg míg ő adja az első pofont.


Harmadszor, ha úgyérzed fizikailag nem álnál helyt, vagy nem kívánsz verekedésbe bocsájtkózni, használj iróniát, humort, szellemi főlényt. Ne reagálj erőszakosan és durván, mert az csak felerősíti az agresszióját. Minden mondatadból és rezdűlésedből azt kell látnia, hogy nyugod vagy, nem jelentesz rá fenyegetést, és cselből éreztesd vele, hogy simán legyőzne, mert ha kakaskodsz, csak az ellenfelet látja benned. Viselkedj úgy, hogy szánalmat válts ki belőle, harcra képtelennek lásson. Ha bezól, ne adj lovat alá, mindig válasz semleges frappáns válaszokat, ami nem gerjeszti tovább. Ha ügyes vagy még odáig is elmehetsz, hogy "összespanolsz vele" miközben utálod, de éreznie kell hogy te valamien szinten pozitívan és semmiképpen nem negatívan viszunyulsz hozzá.

Ha ezek ellenére is tovább csinálja, tarts ki és várd meg még elunja, és megsajnál.

Tudom, ezek nem éppen férfias, és vitéz hozzá állások, de a szégyen a futás de hasznos elvre alapoztam és én magam fejlesztettem ki ezt a viszonyulási módszert,m lg általánosba. Én alkodtam meg ezt az úgyneveztt "ferde páncél" elvet, amelyet sikeresen alkalmaztam. Ezért elmondhatom, hogy kisseb kakaskodásokon kívül a 8 év alatt egyszer nem keveredtem fizikai konfliktusba. Verbális agresszióval védekeztem.


Szóval ez egy kipróált módszer :D

2013. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is kötekedtek de csak amig le nem ütöttem az egyiket.

Érdekes módon utána többet nem kötekedtek velem.

2013. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem is csinálták, és sajnos egy megoldás van.


Barátom, abban a pillanatban mikor meglök téged, vágd úgy arcon, hogy csapódjon a földbe. De, szedd össze minden erődet, és adj bele rendesen.


Én kiütöttem a saját szemetünket, csak azt sajnáltam, hogy keveset adtam neki. Nem fog rólad leszállni, addig csinálja, míg valaki le nem töri a szarvát.

2013. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!