Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fiam az apja nevelőapjának...

A fiam az apja nevelőapjának a nevén van. Ilyen esetben igényelhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nem lehet, a gyereket vagy a biológiai vagy a jogi apa nevére lehet anyakönyveztetni, a nagyapáéra nem.


De akinek a nevén van a gyerek, (illetve aki el van ismerve apának, akár apasági nyilatkozattal, akár bírósági határozattal), az köteles a gyerektartást fizetni.

2013. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az apa nevelőapjának a nevén van?

Kitől akarsz gyerektartást?

Az apától vagy a nagyapától? /Tudom nem vér szerinti/

2013. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apának nincs sen.i sem bejegyezven. Természetesen az apukától kérnék gyerektartást.
2013. dec. 15. 15:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha apának nincs senki bejegyezve,akkor miért van a gyerek a feltételezett apának a nevelőapja nevén?! Miért nem a te nevedet viseli? Ilyenkor az anya nevét kapja,ha nincs apasági nyilatkozat! És a nevelőapa milyen jogon vette a nevére? Én ilyet még nem hallottam.... Ha nincs apasági nyilatkozatban leirva,hogy ki az apa, akkor kitől akarsz gyerektartást? Előbb be kell bizonyitani,hogy ki az apa! DNS vizsgálattal el lehet dönteni... akkor lehet bárkitől is gyerektartást kérni,ha bebizonyosodik...
2013. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Komolyan volt egy férfi aki elfogadott gyerekkel, és te szétmenéskor gyerektartást kérnél tőle amikor nem is a saját gyereke. Pofámról lesülnea bőr már csak a gondolattól is a helyedben.
2013. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért kapta a "mostoha nagypapa" nevét a gyerek mert amikor megszületett még mindketten kiskorúak voltunk az apjával. Így ő lett a gyerek gyámja.
2013. dec. 15. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:
GYerektartást a gyerek APJA köteles fizetni, más nem.
2013. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha nincs a nevén akkor hogy?
2013. dec. 15. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés,hogy téged nem tájékoztattak semmiről,amikor megszültél?! Hogy ha nagykorúvá váltok,akkor pl lehet tenni apasági nyilatkozatot? Vagy az apa nem is akarta elismerni a gyereket? De nem értem,hogy ha tudod ki az apja,miért az van beirva ,hogy ismeretlen?
2013. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs a gyerek a nevén, még elismerheti a gyereket, és akkor köteles fizetni. Ha nem ismeri el, hogy az övé, akkor kezdődnek a problémák.
2013. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!